Японія і Європа спільно розроблять найефективніші фотоелектричні комірки

Прогресивні країни всерйоз налаштовані по-максимуму використати можливості відновлюваної енергетики – взяти хоча б недавній анонс Німеччини про прийдешню зупинці ядерних електростанцій, або заява Японії щодо обов’язкового оснащення всіх споруджуваних будинків сонячними панелями до 2030 року. Нещодавно був зроблений ще один важливий крок – Європа і Японія оголосили про початок спільної розробки найбільш ефективних фотоелектричних осередків у світі.

Мета – домогтися ефективності перетворення сонячної енергії в електрику на рівні 45%. Зараз це практично недосяжна величина, оскільки ККД типовою сонячної батареї складає 20-25%, у той час як жодна розробка з ККД вище 40% не доведена до втілення в комерційному продукті.

Згідно з новою угодою, сонячна панель з 45-відсотковою ефективністю буде розроблена протягом наступних чотирьох років. Комерціалізація технології займе ще п’ять років, а застосування її в практичних цілях, за заявою Японської організації з питань нових видів енергії та розробки промислових технологій (Japan’s New Energy and Industrial Technology Development Organization), буде можливо не раніше 2025 року.

Бюджет проекту оцінено в $ 15,5 млн, Японія надасть $ 8,1 млн від цієї суми. Учасники з боку Країни висхідного сонця – суцільно великі гравці ніби Toyota, Sharp і Університету Токіо. Європейський список учасників включає організації з п’яти різних країн: Німеччина, Великобританія, Італія, Іспанія і Франція.

Схожі записи