До 2050 року Китай перейде на сонячну енергію

Китайська академія наук запустила масштабну державну програму з підтримки розвитку технологій, здобуття електроенергії з сонячного світла. У Академії стверджують, що до 2050 року Сонце повинне стати основним джерелом енергії. У заяві Академії також наголошується що вже були створені експертні групи, що складаються з академіків і незалежних фахівців. Згідно плану, масштабний перехід на сонячну енергію складатиметься з трьох етапів: «розгортання потужностей» з 2015 року «альтернативне використання» з 2025 року і «широкомасштабне використання» з 2035 року.

На думку місцевих фахівців, в Китаї дуже великий потенціал для реалізації програм сонячної енергетики, оскільки над 75% країни в рік сонце світить не менше 2200 годин, значно більший цей показник в південних регіонах.

Нагадаємо, США, Японії і Европа почали розробляти системи здобуття електроенергії на основі сонячного світла з 1970-х років. Німеччина запустила масштабну програму по перекладу домашніх господарств на сонячну електроенергію, в Японії ведуться розробки які обіцяють в два рази знизити вартість сонячної електроенергії через 3-5 років.

У Китаї також відзначають, що первинним завданням в реалізації їх програми повинні стати здешевлення вироблення сонячної енергії і створення електростанцій, готових генерувати її в промислових масштабах.

За матеіралами focus.in.ua

Схожі записи