Гібридний літак здійснив перший політ (відео)

Інженери з Кембриджського університету і фахівці компанії Boeing об’єдналися для створення першого в світі гібридного електричного літака.

gibridnii_litak

Вчені факультету інженерної справи Кембриджського університету спільно з компанією «Боїнг» розробили перший гібридний двигун для літака. Про це було повідомлено на сайті Кембриджського університету.

Перший гібридний двигун для літаків був розроблений за принципом, що нагадує двигуни гібридних автомобілів. Під час зльоту літак використовує звичайне паливо, але потім перемикається на електричну енергію, і двигун починає працювати, як генератор, постійно підзарядки батареї. Попередні спроби створити гібридний літак стикалися з тим, що батареї виявлялися занадто важкими. Тепер же, коли з’явилася можливість використовувати літієві батареї, подібні тим, на яких працюють ноутбуки, справа зрушила з мертвої точки.

Творці гібридного літака використовували чотиритактний двигун, з’єднавши його з електричним мотором-генератором. Шістнадцять літієвих акумуляторів були вбудовані в крила. В основу був покладений двигун Хонди.

Перше випробування було проведено на аеродромі Сайвелл. Двомісний легкий літак здійснив кілька «стрибків» по злітній смузі, а потім пролетів на висоті приблизно 500 метрів.

Як сказав керівник проекту доктор Пол Робертсон (Paul Robertson) газеті The Independent, тепер майбутнє гібридної авіації стає реальним.

Втім, до комерційного використання подібних двигунів ще дуже далеко. На сьогоднішній день підраховано, що якщо у великому пасажирському літаку всі двигуни і все пальне замінити електрикою, то він зможе пролетіти не більше десяти хвилин.

Проте вчені продовжують свою роботу. Вважається, що авіація відповідальна приблизно за 2% викидів вуглекислого газу по всьому світу, а гібридний двигун дозволяє літаку використовувати на 30% менше пального порівняно із звичайним двигуном.

Схожі записи