Google згортає проекти з розвитку альтернативної енергетики

Компанія Google ухвалила рішення відмовитися від розробки деяких своїх проектів. Renewable Energy Cheaper than Coal (проект по здешевленню альтернативної енергії), Knol (онлайн-енциклопедія), Google Search Timeline, Google Wave, Google Gear, Google Bookmarks Lists і Google Friend Connect – всі ці проекти будуть закриті у зв’язку зі зміною політики компанії, засновник якої вирішив сконцентруватися на проектах, що вимагають менше зусиль. Дане рішення обумовлене невдоволенням деяких інвесторів з приводу збільшення витрат на непрофільні проекти.

За словами Уорза Холзла, віце-президента відділу операційних розробок Google, інші компанії мають набагато більше можливостей виведення програм розвитку ВДЕ на новий рівень. Однак, незважаючи на це, Google продовжить купувати екологічно-чисту енергію для своїх дата-центрів, а також інвестує в розвиток «зеленої» енергетики 850 мільйонів доларів.

З 2007 року Google інвестує в розвиток альтернативної енергетики. Тоді ж компанія оголосила про розробку власної «зеленої» енергетичної технології. Google, спільно з іншими великими компаніями та екологічними організаціями, брала участь в Climate Savers Computing Initiative (проект, спрямований на розробку методів скорочення викиду парникових газів в атмосферу та економії енергії).

У 2009 році, Білл Вейл, координатор екологічних проектів компанії, заявив, що через пару років Google представить придатний для масового виробництва зразок системи, яка генерує електроенергію.

Навесні 2011 року компанія придбала непрофільний актив вітряної електростанції в пустелі Мохаве (Каліфорнія). 55 мільйонів доларів інвестував Google в будівництво станції в горах Техачапі. Перші 2 сегмента станції Alta Wind Energy Center вже добудовані. На даний момент станція виробляє 720 МВт електроенергії, після введення експлуатацію всієї станції, її потужність досягне 1,5 ГВт. Енергії, що виробляється Alta Wind Energy Center, вистачить на постачання 450 000 будинків. Очікуваний економічний ефект від станції – 1,2 мільярда доларів.

Схожі записи