Іржа допоможе сонячним батареям

Спеціалісти що займаються сонячною енергетикою знають, що, мабуть, головною проблемою в сонячній енергетиці є нестійкість генерації, яка виникає через те, що день змінюється ніччю. В якості виходу з цієї ситуації багато хто пропонує напрацювувати сонячними електростанціями електрику за день, щоб можна було використовувати її вночі. От тільки ті 15% які уловлюються фотоелементами починають перетворюватися в 10,5% через необхідну для гідролізу енергію. Однак можливо незабаром можна буде обійтися без цієї гідролізної ланки.

Як відомо для того щоб розкласти воду в принципі буде достатньо електронів. Вони в свою чергу безпосередньо генеруються в спеціальних кремнієвих фотоелементах сонячними променями. Але потрібно розуміти, що дял втрати одного електрона кремнію потрібно всього 1,1 еВ, а розкладання води на водень і кисень почнеться тільки при 1,23 еВ.

Спосіб виходу з цієї ситуації нашив вчені з Університету штату в Боулінг-Гріні (США). Вони зайнялися комбінуванням селеніду цинку і кристалів сульфіду кадмію. У всьому їм це допомагав платиновий каталізатор. В той час коли сонячне світло впливав на комбінацію цих речовин, вони звільняли електрони якраз з такою потрібною енергією.

У свою чергу Клаус Хелльгардт з Імперського коледжу Лондона звернувся за допомогою уже до оксиду заліза, який більш відомий як проста іржа. Електрони іржі звільняються при енергії в 2,1 еВ і цього більш ніж достатньо для гідролізу води під дією світла.

Схожі записи