ККД соняної батареї досяг 28,3%

Британська компанія Quantasol створила експериментальну сонячну батарею, яка показала рекордний ККД для одноперехідних фотоелектричних перетворювачів. Розробка представлена на виставці сонячних батарей нового покоління – A Quantum of Sol, яка відбувається з 30 червня по 4 липня в Лондоні. ККД нового вічка склав 28,3% (при освітленні концентрованим світлом, яскравістю в 500 разів вище за нормальний сонячний потік). Це досягнення зафіксоване незалежними експертами з німецького інституту сонячної енергії Фраунгофера (Fraunhofer ISE). Quantasol була створена в 2007 році як дочірня фірма Імперського коледжу Лондона (Imperial College London), ученими, що займалися дослідженнями в області наноматеріалів. Нинішня експозиція – звіт про результати дворічної праці.


28,3 – не настільки вже значний показник на тлі кращих мультиперехіни сонячних батарей (в яких ККД близький до 41%), але набагато краще, ніж в класичних і найпоширеніших нині кремнієвих панелей (10-20%).

Нова сонячна панель створена на основі так званих квантових ям (quantum well) – наноструктур, налагоджених так, щоб з високою ефективністю перетворювати на струм світло з певною довжиною хвилі.

Тепер Quantasol має намір побудувати із застосуванням все тих же квантових ям і мультиперехідних вічок, щоб побити абсолютний рекорд в перетворенні сонячного світла.

Такі батареї британці розраховують представити на початку 2010 року. За оцінкою учених, ККД мультиперехідних фотоелектричні перетворювачі можна буде збільшити на 3-4%.

Компанія стверджує, що розроблена нею технологія виробництва батарей з квантовими ямами дозволить незабаром понизити вартість такого типу сонячних батарей, так що за ціною за кожен ват вихідної потужності і за кожен кіловат виробленої альтернативної енергії (з врахуванням використання концентраторів) вони зможуть наблизитися до кремнієвих панелей.

Джерело-Fuelalternative

Схожі записи