Toyota розширить виробництво електромобілів

Найбільший в світі автовиробник Toyota Motor Corp. планує почати масове виробництво автомобілів з гібридними двигунами в 2012 році. Про це повідомляє Reuters із засланням на суботній номер токійської газети Nikkei. Наголошується, що нові моделі гібридних машин будуть економічнішими, а також їх можна буде заряджати за допомогою домашньої розетки (plug-in hybrid car). На перший виробничий рік заплановано випустити 20-30 тисяч гібридів. За неофіційними даними Nikkei, ціна їх в цілому відповідатиме тій, яку призначила японська Mitsubishi Motors за свій повністю електричний автомобіль, який з’явиться у продажу цього місяця, – тобто близько 4,59 млн ієн (47,8 тисяч доларів), без врахування держсубсидій.


В той же час гібридний автомобіль Prius, який в даний час випускається Toyota, коштує в Японії 2,05 млн ієн (21,4 тисяч доларів). Як повідомляв BFM.ru, у травні 2009 року Toyota початку продажу третій версії гібридного автомобіля Prius. Продажі Prius в США в червні виросли на 10%.

Також повідомляється, що з повністю зарядженим акумулятором масові «розеточники» від Toyota зможуть проїхати 20-30 км. Самі батареї будуть літій-іонні, виробництва СП Toyota і Panasonic – Panasonic EV Energy. Новий автомобіль підігріє конкуренцію в цьому сегменті: заряджати від домашньої електромережі може Chevy Volt від General Motors: старт його виробництва намічений на кінець 2010 років. До 2012 року GM розраховує мати в активі 14 моделей гібридних авто.

Раніше Toyota оголосила про те, що з кінця 2009 року стартує лізингова кампанія, в ході якої 500 повністю електричних автомобілів будуть віддані в оренду комерційним і державним структурам різних країн. Такі машини на альтернитивному паливі відрізняються екологічною чистотою, проте на відміну від гібридів, їм потрібно більше батарей, і це робить їх набагато дорожчими.

fuelalternative.com.ua

Схожі записи