В Америці створили найпотужніший літій-іонний акумулятор в світі

Американські вчені розробили нову високоефективну технологію, яка дозволяє створювати невеликі, але надефективні джерела живлення.

litiiionnii_akumulyator

Американські вчені розробили нову високоефективну технологію, яка дозволяє створювати невеликі, але надефективні джерела живлення. Нові батареї мають ряд унікальних якостей

Найчастіше при виборі літій-іонних акумуляторів виникають дві проблеми: вибрати той, що потужніший, або ж той, що володіє більшою ємністю. Дослідникам з університету Ілінойса в Урбані-Шампейн вдалося створити мікробатарей, успішно поєднує в собі два даних параметра.

Журнал Nature Commincations опублікував матеріал, в якому розповідається про технічну новинку, в основі якої лежать розробки професора Вільяма Кінга, який очолює даний проект. Завдяки новій мікробатарей сучасні гаджети можуть стати в рази компактніше, при цьому додавши і в потужності, і в часі автономної роботи. До всього іншого, літій-іонна малюк може заряджатися в 1000 разів швидше традиційних аналогів. Незважаючи на свої мініатюрні розміри, батарея володіє гігантської міццю: вона в 2000 разів перевершує своїх прямих конкурентів за цим показником.

Команда професора Кінга зуміла поєднати швидкозарядний катод зі схожим за властивостями анодом. Це злиття і породило джерело електроживлення з видатними характеристиками. При розробці батареї, вчені нанесли на її поверхню крихітні кульки, що нагадують сфери, які були поміщені в грати з тривимірною мікроструктурою. Залишилося простір заповнили металом, потім сфери розплавили, отримавши в результаті пористу структуру, яка нагадує губку. За допомогою електрополірування видалили дрібні шорсткості, за рахунок чого пори зробилися більше. Потім каркас батареї покрили активною речовиною, створивши безперервний електрод, який реалізує електричне з’єднання, яке дозволило іонам літію переміщатися з гарною електричну провідність.

За словами творців, нова батарея є найпотужнішою у світі і при цьому може мати дуже компактні розміри всього в декілька міліметрів. Зараз вчені намагаються почати активне впровадження своєї розробки в різні сфери. Наступне завдання, яка постає перед розробниками – зниження вартості виробництва мікробатареї. Про собівартості продукту на даний момент замовчується, але судячи з того, що розробники не квапляться виводити батарею на ринок, комерційні перспективи потужної крихти виглядають більш ніж сумнівними.

Схожі записи