Американські вчені розробили новий підхід до виробництва палива з сонячного світла

Сьогодні у всьому світі активно використовуються сонячні панелі, які перетворюють сонячну радіацію в електроенергію. Однак, часто виникають проблеми із зберіганням надлишкового зеленого продукту. Це, у свою чергу, накладає серйозні обмеження на застосування «сонця» в транспортному секторі.

У 2010 році Міністерство енергетики США виділило групі дослідників грант на розробку технології отримання рідкого палива з сонячного світла, яке б допомогло вирішити вищеозначену проблему. Вчені з лабораторії Берклі, що працюють в Об’єднаному центрі штучного фотосинтезу ( JCAP ), заявили що їм, після тривалих експериментів, вдалося розробити новий модульний підхід до процесу штучного фотосинтезу, завдяки якому можливе отримання палива з сонячних променів.

JCAP – один з трьох проектів Міністерства Енергетики США в галузі дослідження енергетики майбутнього. Під отриманням рідкого палива з сонячного світло фактично розуміється процес штучного фотосинтезу, але замість природного перетворення енергії сонця і вуглекислого газу в кисень і цукор (як це зазвичай відбувається в рослинах), вчені отримують кисень і вуглеводень (останній є найважливішим компонентом палива для двигунів внутрішнього згоряння). Передбачається , що за допомогою цього методу заводи та електростанції зможуть перетворювати власні викиди вуглецю в паливо і кисень , причому це буде відбуватися безпосередньо на території промислових об’єктів.

Група американських вчених на чолі зі Стівеном Чу заявила про прорив у цій галузі. Розроблений ними підхід до процесу штучного фотосинтезу полягає в об’єднанні світопоглинаючих каталітичних структур зі структурами, що відповідають за виробництво палива.

У новому фотокаді вчені використовували як напівпровідника фосфід галію, покритий спеціальною плівкою полімеру вінілпіридину, що дозволяє йому зберігати стійкість і підвищити виробництво палива. Потім до нього був приєднаний кобальт -який містить молекулярний каталізатор, відповідальний за вироблення водню. Таким чином, для виробництва водню в одному матеріалі буде потрібно тільки направити сонячні промені на фотоелектронний катод , в якому знаходяться вищеописані об’єднані елементи .

В даний час вчені проводять випробування з іншими матеріалами, які використовуються в якості каталізатора. Їх головна мета – домогтися ефективного використання для процесу штучного фотосинтезу каталізаторів , виготовлених з елементів, що зустрічаються у великій кількості на планеті.

Схожі записи