Падіння цін на індійські панелі може викликати революцію в сонячній енергетиці

Сонячна енергія завжди володіла репутацією дорого джерела, але тепер вже ненадовго. В Індії електрика, що виробляється сонячними панелями, тепер дешевше, ніж від дизельних генераторів. Новини, які форсують “Сонячну Місію” Індії щодо введення в дію до 2022 року 20,000 мегават сонячної енергії, можуть мати значення і для інших країн, що розвиваються. Останні цифри від ринкового аналітика Bloomberg New Energy Finance (BNEF) демонструють, що в 2011 році вартість сонячних панелей впала майже на 50 відсотків. Зараз їх ціна складає всього лише чверть від тієї, що була в 2008 році. Це робить їх рентабельним варіантом для багатьох людей в країнах, що розвиваються.

Чверть людей в Індії не мають доступу до електрики, – йдеться в доповіді “Прогноз світової енергетики” 2011 року Міжнародного енергетичного агентства. Ті, хто підключений до державної електроенергетичній системі, відчувають часті аварійні відключення електрики. Для того щоб з цим впоратися, багато будинків і заводи встановлюють дизельні генератори. Але це обходиться високою ціною. Гаряча дизельне паливо не тільки виробляє вуглекислий газ, сприяючи зміні клімату, а й виділяються гази пов’язують з проблемами зі здоров’ям: від респіраторних захворювань та серцевої недостатності до рака.В Індії вартість електрики від сонячних панелей, що поставляється в енергетичну систему, впала до 8.78 рупій за кіловат-годину, в порівнянні з 17 рупіями за дизельне паливо, повідомляє moesonce.com.

В найближчому майбутньому про генераторах можна буде забути. В Індії вартість електрики від сонячних панелей, що поставляється в енергетичну систему, впала до 8.78 рупій за кіловат / годину, в порівнянні з 17 рупіями за дизельне паливо. Це падіння мало що зробить з поліпшенням загальновідомо низької продуктивності сонячних панелей: промислові панелі як і раніше перетворять в електрику лише від 15 до 18 відсотків енергії, яку вони отримують. Але зараз їх виробництво набагато дешевше, тому що низька продуктивність більше не є важливим каменем спотикання.

Значною мірою це обумовлено економією за рахунок збільшення масштабів виробництва, – вважає Jenny Chase, керівник напрямку сонячного аналізу в BNEF. У 2011 році у всьому світі було вироблено досить сонячних панелей для вироблення 27 гігават, у порівнянні з 7.7 гігават в 2009. Chase каже, що сонячна енергія зараз дешевше, ніж дизельне паливо “скрізь, де так само сонячно, як в Іспанії”. Це означає, що значні території Латинської Америки, Африки та Азії можуть почати впроваджувати сонячну енергетику. “Ми вже здійснюємо постачання до Азії і Середній Схід”, – говорить Björn Emde, європейський прес-секретар найбільшого світового виробника кремнієвих панелей Suntech. За його очікуванням, протягом наступних кількох років цей список поповнять Південна Африка та Нігерія.

Навіть в Індії електрику від сонця залишається вдвічі дорожче електрики від вугілля, але незабаром ситуація може ізменітьсяЕдінственное, що зупиняє домовласників від придбання сонячних панелей – це первісна вартість, – упевнений Amit Kumar, директор розвитку технологій енергоефективності та навколишнього середовища в Інституті енергії та ресурсів у Нью -Делі, Індія. Купівля сонячної панелі обходиться дорожче, ніж придбання дизельного генератора, але згідно з розрахунками Chase, за рахунок дешевизни сонячної енергії в порівнянні з дизельним паливом початкові витрати окупляться вже через сім років. Термін служби сонячних панелей – 25 років.

Навіть в Індії отримати електрику від сонця залишається вдвічі дорожче електрики від вугілля, але незабаром ситуація може змінитися. Незважаючи на те, що падіння ціни в 2011 році було незвичайним, аналітики погоджуються, що сонячна енергія буде ставати дешевше. Штатні аналітики Suntech прогнозують, що до 2015 року в половині країн світу сонячна електрика буде коштувати настільки ж дешево, як електрика з енергосистеми. Коли це відбудеться, будьте готові побачити сонячні панелі скрізь, куди б ви не пішли.

Схожі записи