У Білорусі з’явилася перша “розумна” АЗС, що повністю працює від альтернативних джерел енергії

Від сонячних батарей до теплового насоса. Ця нова заправка в Гомелі як приклад використання новітніх технологій. Їх вже давно оцінили в Західній Європі. Фотоелектрична станція, або простіше – сонячні батареї, як джерело забезпечення електроенергією, залежно від погоди здатна давати до одинадцяти кіловат на годину. Фахівці проаналізували – білоруського сонця вистачить, щоб батареї працювали ефективно: (Андрій Котик, провідний інженер відділу енергетики підприємства “Белоруснефть”: “Білоруське сонце, за інформацією вчених, має ті ж параметри, що і в Німеччині. А Німеччина – це країна, яка є світовим лідером з виробництва сонячних батарей”.)

Нова система сонячних батарей – безаккумуляторна. Енергія сонця відразу ж перетворюється в електричну. При власній потребі чотири кіловата на годину – стільки ж АЗС буде направляти в міську енергосистему. І на цьому ще буде заробляти. Альтернативна енергія оплачується за потрійним тарифом. Це державний стимулюючий фактор. Теплову енергію на підігрів води та опалення тут взагалі будуть брати з повітря. Нова насосна система навіть при мінусових температурах дає плюс.

(Сергій оченята, головний енергетик РУП “Белоруснефть Гомельоблнефтепродукт”: “Якщо сказати простіше, то принцип роботи зворотний, як у холодильника. У нас вдома у всіх стоять холодильники, які і в теплу погоду виробляють холод. Тут принцип зворотний – в холодну погоду виробляє тепло. Може працювати автономно при температурі до мінус 25 градусів “.)

За новим принципом на цій заправці налагоджена і система освітлення. Так зване “розумне” світло. Світлодіодні лампочки обладнані датчиками руху. У темний час світло запалюється тільки тоді, коли на заправці з’являється машина, повідомляє moesonce.com.

(Олексій Ігнатович, начальник ділянки РУП “Бєлорусьнефть Гомельоблнефтепродукт”)

Поки що це перша і єдина на Білорусі заправка, яка повністю працює з використанням альтернативних джерел енергії. Але вже через рік в районі Сілічі з’являться ще дві такі новомодні АЗС.

Схожі записи