|

“Сонячний” літак здійснив черговий випробувальний політ

Літак Solar Impulse 2 оснащений 17000-ми сонячних батарей і важить усього 2,3 тонни, працює виключно на енергії сонця. Сонячний літак здійснив свій третій випробувальний політ в підтримку альтернативних джерел енергії, стартувавши із Абу-Дабі.

solar_plane_3

Літак на сонячних батареях здійснив третій успішний випробувальний політ в Об’єднаних Арабських Еміратах в понеділок перед запланованим кругосвітнім турне на підтримку альтернативних джерел енергії. Організатори сподіваються, що Solar Impulse 2 зможе відправитися вже в суботу, але попереджають, що запуск залежить від погоди.

Годинний випробувальний політ був третім для літака з невеликого аеропорту Аль-Батин столиці Абу-Дабі, але першим для голови Solar Impulse Бертрана Пікара, нащадка родини швейцарських учених-авантюристів. Пілот не повідомляв про наявність будь яких проблем.

Цей проект – плід 13 років досліджень і випробувань Бертрана Пікара та Андре Боршберга, двох швейцарських пілотів, чия ідея була висміяна авіаційною промисловістю.

Їхній літак живиться від більш ніж 17000 сонячних батарей, встановлених на його крилах, розмах яких 72 метри (236 футів), майже такі ж, як і у Airbus A380. Легкий літак з вуглеволокна важить всього 2,3 тонни, менше одного відсотка від маси A380.

Два швейцарських пілота прагнуть продемонструвати, що “чисті технології та відновлювані джерела енергії можуть досягти неможливого“.

В світове турне літак вирушить з Абу-Дабі, потім перетне Аравійське море, Індію, М’янму, Китай, Тихий океан, США, Атлантику, Південну Європу і Північну Африку. Пілот буде пов’язаний з центром управління в Монако. Повернутися літак повинен назад в Абу-Дабі в липні.

Схожі записи