Сонячна електростанція на базі НАТО

Французький енергетичний гігант EDF веде будівництво найбільшою в світі фотогальванічної сонячної електростанції на колишній базі ВПС НАТО. Французька енергетика поки покладається в основному на атом. Підприємство почне роботу в 2012 році. Електростанція займає 415 га в околицях міста Мец на сході країни. Проектна потужність об’єкту складає 143 мВт. Це вистачає для забезпечення електроенергією міста з 62 тисяч жителів. В даний час найбільшою в світі фотогальванічною електростанцією вважається сонячна фабрика в Ольмеділ’ї (Іспанія), що виробляє 60 мВт. У США і Австралії зараз розробляються декілька проектів, які по своїй потужності можуть перевершити і іспанське, і французьке підприємства.

Електростанція в Туль-Росьере збільшить об’єм французької сонячної енергетики в чотири рази. Не дивлячись на це, Франція все одно лише дихає в потилицю Іспанії і Німеччини, які виробляють 1 671 мВт і 1 505 мВт відповідно.

EDF відзначає, що рада б побудувати і потужнішу станцію, але у Франції важко знайти для неї місце. На питання, чому для нового проекту була вибрана похмура Лотарінгия замість безхмарного півдня, компанія відповідає так: тому що уряд підвищив тарифи на електроенергію для населення в північних регіонах, щоб залучити інвестиції в енергетику.

На електростанції буде зайнято всього 15 чоловік.

Схожі записи