Найбільший сонячний міст побудовано в Лондоні

В Лондоні закінчилося будівництво моста над річкою Темза Blackfriars. Міст з’єднує однойменну залізничну станцію з півднем Лондона. Головна особливість споруди полягає в тому, що дах мосту зроблена з 4 400 сонячних панелей.

Будівництво моста над Темзою почалося навесні 2009 року, і ось два тижні тому компанія Solarcentury оголосила про завершення робіт. Автори проекту стверджують, що це найбільший “сонячний міст” на планеті. Але є одне «але»: батареї не зможуть працювати на повну потужність, адже всі ми знаємо, що сонячних днів в туманному Лондоні мало.

Будівництво об’єкта у вікторіанському стилі було проведене за замовленням державного оператора залізничної інфраструктури Великобританії Network Rail. 4 400 сонячних панелей на даху мосту здатні забезпечити майже половину електроенергії, необхідної для роботи залізничної станції Блекфрайарс. У Solarcentury кажуть, що ці сонячні панелі допоможуть скоротити викид в атмосферу CO2 більш ніж на півмільйона тонн в рік. Обійшлися сонячні панелі для Блекфрайарского мосту в 7,3 мільйона фунтів стерлінгів (12 млн доларів США).

Через новий міст в Лондон будуть приїжджати поїзда з південних і східних регіонів Великобританії. Таким чином, станція Блекфрайарс може стати самим жвавим місцем у місті. Варто відзначити, що вона була відкрита в 2012 році, за місяць до Олімпіади. Повна установка сонячних панелей виробництва японської компанії Panasonic завершилася навесні минулого року, а ремонт залізничної станції закінчили вже в січні 2014-го.

Схожі записи