Науковий прорив: отримано відновлювану нафту

Групі науковців із Техаського університету в Остіні (University of Texas at Austin, США) вдалося розробити технологію виробництва біопалива з генетично модифікованих дріжджів з допомогою звичайного цукру.

Групу студентів, зайнятих розробкою, очолив професор Хол Альпер. Дріжджові гриби продемонстрували здатність до накопичення ліпідів і масел, аналогічних за складом тим, що входять до складу нафти. Альпер охарактеризував отримане біопаливо як поновлюваний вид легкої нафти, оскільки в солодкому середовищі дріжджі розвиваються і розмножуються.

В процесі спиртового бродіння науковій групі вдалося отримати високу концентрацію насичених жирами дріжджових грибів, відзначає журнал Nature Communications. При цьому генотип дріжджів був змінений таким чином, що 90% маси останніх складаються з ліпідів, придатних для переробки на біодизель. Крім палива, з цієї сировини можна виробляти все, що можливо отримати з викопної нафти.

Комерційне використанняжданої технології може радикально змінити ринок нафтопродуктів. Про своє зхацікавлення нею і можливий викуп патентів вже заявили кілька крупних компаній.

Як повідомлялося раніше, американським генетикам вдалося удосконалити технологію отримання біопалива, в результаті чого вихід кінцевого продукту – ізопропілового спирту – збільшився в 2,6 рази.

Схожі записи