Створено новий тип Li-Ion акумулятора

Чеський науковець придумав розміщувати гальванічні елементи не вертикально, а по горизонталі у вигляді пластин в рамі.

tip_li-ion_akumulyatora

Нова батарея кардинально відрізняється від раніше відомих зразків способом виробництва. До цього батареї створювали з тонких електродів у вигляді металевих плівок з активними шарами. Чеський науковець придумав розміщувати гальванічні елементи не вертикально, а по горизонталі у вигляді пластин в рамі. У результаті ємність електродів вдалося збільшити у 20 разів.

Патент на новий тип батарей належить компанії HE3DA, власниками якої є сам вчений Прохазка і бізнесмени Радомир Прус і Володимир Їрка.

Експерти вважають, що відкриття Прохазки може прискорити масове поширення електромобілів і зробити більш ефективним зберігання енергії, отриманої від вітряних і сонячних електростанцій. Новий тип батареї, розроблений чеським вченим, називають революційним, тому що виробляти і зберігати енергію з легкістю зможуть навіть великі підприємства.

Китайський інвестор, підприємець Чу Туан вніс незворотний депозит у розмірі 5 млн євро і готовий інвестувати в компанію € 100 млн (2,7 млрд крон).

Китайці хочуть поставити справу на потік — так, на півночі Моравії в містечку Горні-Суха повинна з’явитися фабрика, на якій будуть виробляти нові батареї. У Чехії в першу чергу буде центр з розвитку технології, а масове виробництво планують організувати за кордоном, у тому числі в Китаї.

Крім китайців, винаходом цікавилися й інші інвестори з Німеччини і Словаччини. Але 47-річний мільярдер з Китаю випередив їх. За пакет 49% акцій він заплатив в цілому 50 млн євро, в наступному році готовий інвестувати ще 50 млн. Інвестиції надходять через його німецьку компанію CDC Investment.

Ми шукаємо по всій Європі виняткові проекти, у які ми хотіли б вкласти капітал. З паном Прохазко ми зустрілися восени минулого року. Ми вважаємо, що ця технологія може зробити революцію в енергетичній галузі, — сказав Чу Туан.

Схожі записи