Топ-5 країн-виробників альтернативної енергетики

Доля альтернативної енергетики у світі поступово зростає. Однак переважна частина такої енергії виробляється за рахунок державних субсидій. Широким попитом вона не користується, а фірми не хочуть працювати собі в збиток.

5. Бразилія, 5% світового виробництва

Бразилія, відома своїм виробництвом біопалива, також вкладає в технології нагріву води за допомогою сонця. Країна інвестувала в вітряну енергетику, провівши державні тендери ще в 2009 р. У планах бразильського уряду – залучення іноземних інвестицій в “зелену” енергію. Влада сподівається забезпечити електрикою всі 12 місць проведення ЧС-2014 за допомогою сонячної енергетики.

4. Китай, 7,6% світового виробництва

Китай є найбільшим споживачем енергії в світі і другим найбільшим імпортером нафти. Крім того, країна стала лідером за обсягами інвестицій в чисту енергетику, половина з якої вітряна.

3. Іспанія, 7,8% світового виробництва

Іспанія в основному імпортує енергетику для внутрішнього споживання. Однак, за останніми даними, вітряна енергетика стала одним з найбільших джерел електрики в країні. Іспанські енергетичні компанії встановлюють вітряні турбіни також і за межами Іспанії, включаючи США.

Довгий час іспанський ринок “альтернативки” вважався дуже перспективним завдяки величезним урядовим субсидіям. З іншого боку, такі великі держсубсидії зіграли з країною злий жарт. Так, заради 1 робочого місця в “зеленому” секторі Іспанія втратила 2,2 місця у приватному секторі.

2. Німеччина, 11,7% світового виробництва

Німеччина взяла на себе досить спірне зобов’язання поетапно відмовитися від ядерної енергетики до 2022 р. на користь інших джерел.

1. США, 24,7% світового виробництва

Збільшення частки Сполучених Штатів в альтернативній енергетиці зростає за рахунок федеральних, державних і місцевих податкових та інших пільг. Тим не менш США ще значно відстають від Китаю за обсягами інвестицій, – повідомляє www.vestifinance.ru з посиланням на BP Statistical Review of World Energy.

Схожі записи