Експерти радять уряду не субсидіювати «зелену» енергетику Клюєва

Європейські експерти вважають перспективним розвиток в Україні практики з субсидування будівництва «зелених» установок для виробництва електроенергії, що безпосередньо підключаються до житлових будинків, а не тарифи для населення або підтримку приватного бізнесу. Про це йдеться в матеріалах тематичного круглого столу, що пройшов в Міненерговугілля і присвяченого обговоренню проекту оновленої Енергостратегії України до 2030 року.

У той же час для України зараз характерна ситуація, коли держава інвестує в розвиток приватного бізнесу, пов’язаного з виробництвом електроенергії з альтернативних джерел. Зокрема, в 2011 році державний «Ощадбанк» виділив 2,6 млрд грн інвестицій на розвиток сонячної енергетики. Таким чином, держава проінвестувати більше половини з введених в дію в минулому році 100 МВт потужностей сонячної генерації (лідируючим виробником сонячної енергії в Україні є компанія ActivSolar, яку пов’язують із секретарем РНБО Андрієм Клюєвим).

За даними Міненерговугілля, в 2011 році встановлена потужність «зелених» електростанцій збільшилася більш ніж в 2,5 рази. В основному це відбулося за рахунок сонячних електростанцій Криму, потужність яких зросла в 54 рази, до 185,7 МВт. За минулий рік сонячні станції виробили 30 тис МВт-год електроенергії, що склало 0,7% загального споживання електроенергії півострова.

За матеріалами: ZN.UA

Схожі записи