Україна вивчить можливість вирощування біомаси для енергетики в зоні відчуження

Державне агентство з управління зоною відчуження спільно з Wageningen University and Research Centre (Нідерланди) та бельгійсько-українським підприємством з вирощування та використання біомаси PhytoFuels Investments планують провести дослідження про доцільність вирощування на сільгоспугіддях Чорнобильської зони відчуження біомаси для її подальшого використання в якості біопалива на об’єктах альтернативної енергетики. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Державного агентства з управління зоною відчуження Микола Проскура. Як повідомляє УНІАН, М. Проскура відзначив, що відповідні дослідження планується завершити до березня 2012 року і його результати ляжуть в основу розробки техніко-економічного обгрунтування проекту. Мета проекту – реабілітація радіоактивно забруднених земель зони відчуження шляхом вирощування енергетичних рослин з метою їх подальшої переробки в біопаливо.

За словами М. Проскури, реалізація проекту дозволить прискорити проведення заходів з реабілітації земель Чорнобильської зони, забезпечить її власними джерелами електроенергії і тепла, і створить додаткові робочі місця.

Дослідження буде проводитися в рамках меморандуму про співпрацю, підписаного Держагентством по зоні відчуження з Wageningen University and Research Centre, Інститутом біомаси та сталого розвитку (створений навесні 2011 за підтримки Центру з біоенергетики Полтавської аграрної академії) і PhytoFuels Investments в березні 2011 року.

Як повідомив співзасновник PhytoFuels Investments Лоїка Лерміньйо, за попередніми оцінками, потенціал сільгоспугідь зони відчуження міг би забезпечити біопаливом енергетичний об’єкт встановленою потужністю до 200 МВт. При цьому в якості основної культури, з якої планують отримувати біомасу, стане просо прутевидне, яке, як показали попередні дослідження, є найбільш стійкою рослиною в складних агроумовах зони. Крім цього, в якості палива планується також використовувати наявну в зоні деревину та іншу рослинність, запаси якої виникають при санітарних прорубування лісових масивів.

Н. Проскура повідомив також, що в разі реалізації проекту, утворюється в після спалювання біопалива попіл, що має низькоактивне забруднення, буде бетонуватися та захоронюватися на території споруджуваного комплексу з дезактивації, транспортування, переробки та захоронення РАВ “Вектор”.

Раніше Рада національної безпеки і оборони розглядав можливість використання в господарських цілях земель, які були забруднені в результаті аварії на ЧАЕС.

Схожі записи