Сонячна енергія подешевшала до рівня ядерної

Учені з Університету Дюка (Duke University) Джон Блекберн і Сем Канингем (John Blackburn, Sam Cunningham) провели дослідження, в ході якого з’ясувалося що виробництво електрики за допомогою сонячних батарей стало дешевшим за ядерну енергетику. Автори дослідження встановили, що за останніх 12 років вартість фотоелементів, що постійно знижується, досягла такого рівня, який ставить під сумнів економічну доцільність будівництва атомних електростанцій: в порівнянні з 1998 роком вартість виробництва фотоелементів знизилася удвічі.

Технологічні нововведення, а також постійно зростаючий попит зробили позитивний вплив на зниження цін на сонячні батареї. Одночасно з цим витрати на експлуатацію старіючих атомних електростанцій укупі з необхідністю утилізації відпрацьованого ядерного палива накладають відбиток на собівартість “ядерного кіловата”.

Вже зараз в США деякі комерційні виробники почали постачати електроенергію, отриману на сонячних електростанціях за цінами нижче $0,16 за 1 кВтч (у Північній Кароліні – $0,14), тобто дешевше за середню вартість ядерної електроенергії.

Автори роботи вказують, що в дослідженні враховані субсидії для сонячної і ядерної енергетики, і якщо виключити з розрахунків субсидії на сонячну енергетику, точка перетину ліній тренду зміститься управо не більш, ніж на 9 років.

Схожі записи