У 2011 році інвестиції в альтернативну енергетику України складуть 400 млн євро

Згідно з прогнозом голови Національного агентства з питань забезпечення ефективного використання енергоресурсів Миколи Пашкевича, в 2011 році інвестиції в українські сонячні і вітрові парки складуть близько 400 млн євро. Про це Пашкевич заявив сьогодні, 9 листопада, на відкритті спеціалізованої виставки Енергоефективність- 2010. “Пілотні національні проекти, що реалізовуються в Україні, – це сонячні і вітрові парки. Вони мають бути найближчими роками розвинені до 2,5 тис. МВт, і вже в 2011 році в ці проекти інвестори вкладуть близько 400 млн. євро з тим, щоб за два роки досягти потужності 2-2,5 тис. МВт”, – відмітив Пашкевич.

За його словами, сьогодні агентство розглянуло вже 168 проектів, з яких сім схвалені, зокрема, два вітрових парку компанії ДТЕК, Мангушський і Приазовський проекти і розробка проектів по сонячних парках в Криму австрійською компанією Activ Solar.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, у рамках програми USELS, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть Україні кредит у розмірі 50 млн євро на розвиток альтернативної енергетики. Так, програма передбачає надання кредитів в розмірі до 15 млн євро на фінансування виробництва електроенергії з поновлюваних джерел енергії: повітря, води, сонця і біопалива.

Схожі записи