Частка відновлюваних джерел в енергобалансі України перевищить 20% до 2040 року

Частка відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в енергобалансі України перевищить 20% до 2040 року, вважає більшість вітчизняних експертів і фахівців, опитаних аудиторською групою KPMG в рамках підготовки дослідження енергетичного ринку країни. Як наголошується в документі, такої думки дотримується 68% опитаних, ще 28% вважають, що це відбудеться після 2040 року.

Більшість експертів вважають найбільш привабливим напрямком альтернативної енергії для інвестицій енергію біомаси та відходів, з огляду на наявну в країні ресурсну базу. На другому місці – сонячна енергетика, на третьому – вітряна, на четвертому – мала гідроенергетика.

Інвестиції у відновлювану енергетику України будуть збільшуватися, в той час як витрати на обладнання знижуватися – переконані 69% фахівців. Ще 12% припускають, що зростання інвестицій припиниться після того, як будуть виконані певні регуляторні вимоги, і системи передачі електроенергії досягнутий точки насичення.

Лише 19% опитаних вважають, що інвестиції в ВДЕ почнуть скорочуватися в результаті появи більш ефективних технологій у традиційній енергетиці та комерціалізації нових видів енергії.

Основна проблема, що стримує розвиток альтернативної енергетики, – складність фінансування проектів. На другому місці за значимістю – складність підключення електростанцій на ВДЕ до об’єднаної енергосистеми.

Компанія KPMG в ході підготовки звіту опитала 34 галузевих експерта і фахівця вітчизняних та іноземних компаній, які працюють в Україні в різних сегментах (видобуток, виробництво, транспортування, дистрибуція, енергозбереження).

Як повідомлялося, відновлювальна енергетика в Україні останні два роки розвивається інтенсивніше, ніж традиційна, що відповідає загальносвітовим тенденціям. Зокрема, в Криму були побудовані найбільші в Європі сонячні електростанції.

Кількість компаній, що експлуатують електростанції на ВДЕ за минулий рік зросла на 40%.

Схожі записи