Утемлення будинків з овечої шерсті.

На будевельній виставці BAU2015 (Мюнхен, Німеччина) було представлено 100% екологічне утеплення будинків з овечої вовни. Компанія DAEMWOOL показала утеплення для дахів та стін зроблені з шерсті. Звучить підозріло, але якщо розглянути всі природні властивості вовни то ідея дуже добра.

Давайте розглянемо всі її можливості і природні показники.

Овеча шерсть- продукт природи. Вівці виживають у різних кліматичних умовах: від Альп до Південної Африки, Австралії, Новій Зеландії, від Канади до Південної Африки. Це показує те, що шерсть захищає овець як від сильного холоду так і від високих температур. Такі властивості вовни дали підставу розглядати її як хороший утеплюючий матеріал.

Овеча шерсть – це постійно поновлюваний ресурс. Стрижка овець не вимагає великої затрати будь якої енергії. Шерсть природньо забезпечує усі якості ізоляційного матеріалу: еластичність, тонкість, відтиск, гідроскопічнісь.

Шерсть промивають в екологічно безпечний спосіб з содою і милом.

Ще одною хорошою властивістю овечої вовни є кондиціювання природним чином: шерсть може поглинати і віддавати 1/3 своєї вологи. Це 33% води в загальному обсязі пов’язує волокна шерсті, так що вовна має до 33% більше об’ємної щільності. Вона може як віддавати цю вологу так і вбирати в себе.

З усіх натуральних волокон, овеча вовна є найменш пожежонебезпечною через те, що температура самозаймання становить 560 ° C. Вона починає горіти якщо її навмисне підпалити. Перевагою іі є те, що у випадку пожежі з неї не виділяється ніяких токсичних газів.

Схожі записи