Створено прозору сонячну батарею

Прозорий люмінесцентний сонячний концентратор розроблений в США, можна використовувати на фасадах будівель, екранах стільникових телефонів і будь-яких інших пристроїв, що володіють прозорою плоскою поверхнею.

prozora_sonyachna_batareya

Команда вчених Університету штату Мічиган розробила новий тип сонячного концентратора, який при накладенні на поверхню віконного скла збирає сонячну енергію. При цьому скло зберігає прозорість. Зібране світло в прозорій сонячній батареї перетворюється тонкоплівковими фотоелементами в електроенергію.

Так званий прозорий люмінесцентний сонячний концентратор можна використовувати на фасадах будівель, екранах стільникових телефонів і будь-яких інших пристроїв, що володіють прозорою плоскою поверхнею. Головною особливістю матеріалу автори називають прозорість.

Дослідження в області генерації енергії за допомогою фотоелементів у поєднанні з люмінесцентними матеріалами ведуться давно. Проте всі вони зводилися до одного: ефективність виробництва енергії була низька, а використовувані матеріали – занадто кольоровими.

Ніхто не захоче сидіти за кольоровим склом. Освітлення буде як на дискотеці. Ми ж застосували підхід, який дозволив нам зробити активний люмінесцентний шар прозорим, – розповідає автор дослідження Річард Лант з Інженерного коледжу Університету штату Мічиган.

Нова прозора сонячна батарея складається з невеликих органічних молекул, спеціально розроблених для поглинання певної довжини хвиль сонячного світла. Матеріал не вбирає і не випромінює світло у видимому спектрі, тому для людського ока він здається прозорим.

Вчені вважають, що у цієї розробки великий потенціал. Прозора сонячна батарея доступна за ціною і легко масштабується для комерційних і промислових цілей.

У майбутньому нова технологія дозволить створювати приховані від очей обивателя прозорі сонячні батареї. Зараз вчені працюють над підвищенням ефективності перетворення сонячної енергії в електричну таким способом.

Дослідження було опубліковане в журналі Advanced Optical Materials.

Вчені приділяють велику увагу ефективному отриманню енергії з альтернативних джерел. Так, нещодавно були створені самоохолоджувані сонячні батареї.

Схожі записи