Альтернативна енергетика вже в Антарктиді

В Антарктиді з’явилась перша полярна станція, що не забруднює довкілля та отримує енергію тільки від альтернативних джерел. Для забезпечення життєдіяльності персоналу використовується енергія вітру та сонця.

vikoristovuetsya_energiya_vitru_ta_soncya

Наукова бельгійська станція “Принцеса Елізабет” (Princess Elisabeth), що розташована на гірському хребті Utsteinen в Антарктиді, є першою в світі полярною станцією, яка отримує енергію тільки від альтернативних джерел.

Станція не забруднює антарктичну природу шкідливими викидами. В якості відновлюваних джерел енергії на станції використовується енергія вітру та сонця. Причому саме поєднання цих двох джерел дає безперебійні постачання енергії на станцію.

Чому не можна було обійтися чимось одним? Проблема полягає в тому, що в Антарктиді, як і в Арктиці, одну половину року сонце взагалі не заходить за горизонт, а в другу – із-за нього не з’являється. Вирішення цієї проблеми полягала якраз у використанні енергії вітру, який не припиняється цілий рік. 9 вітрових турбін, служать доповненням до сонячних фотоелектричних систем та розраховані на те, щоб витримати сильний шторм. Конструкція вітрогенераторів дозволяє їх лопатям автоматично складатися під час сильного вітру, що зменшує швидкість обертання.

Сонячні панелі розташовані по всьому периметру станції “Принцеса Елізабет” і на дахах технічних споруд. Інтелектуальна система забезпечує станцію енергією, дозволяючи накопичувати надлишки для подальшого використання за допомогою звичайних акумуляторів. Також на станції є два резервних генератора, встановлених на випадок надзвичайної ситуації. Надалі планується замінити ці генератори на резервну водневу паливну систему.

При будівництві станції використовувався ряд енергоефективних технологій. Наприклад, у приміщеннях підтримується необхідна температура тільки з допомогою сонячного світла, а також тепла, що виділяється людьми і електроприладами. Оболонка станції має шарувату конструкцію, яка дозволяє ефективно розподіляти тепло і сприяє зниженню споживання енергії.

Вартість унікальної системи енергопостачання і конструкції самої станції обійшлася в 13, 5 мільйонів євро.

Нещодавно на станцію був доставлений дрон, з допомогою якого було знято це приголомшливе відео.

Схожі записи