В українську альтернативну енергетику інвестують $ 5 млрд

Україна вирішила розвивати поновлювані джерела енергії. Загальний обсяг інвестицій в сонячну, вітрову і біопаливну енергетику найближчим часом складе $ 5 млрд, заявив президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України Віталій Давій. За його словами, Україні цілком може збільшити встановлену потужність фотоелектричних електростанцій до 1 ГВт. Це сприяє інтерес до нашої країни ряду національних і міжнародних компаній.

За прогнозами АПЕУ, потужність побудованих в поточному році сонячних електростанцій складе 300 МВт проти 200 МВт в 2011 році. Так, в минулому році завершила будівництво сонячного парку компанія «Activ Solar». Крім неї, український ринок зацікавив «Sharp», «Schneider Electric» і «Відновлювані джерела енергії Corp».

У 2011 році потужність альтернативних електростанцій зросла на 4% і досягла 5 тис. 773,8 МВт. При цьому потужність електростанцій на викопному паливі скоротилася на 72,1 МВт – до 47 тис. 536,8 МВт. Головний приріст енергопотужностей забезпечила Фотовольтаїка (парк Охотникове і парк Перово в Криму). Всього в Україну на кінець минулого року було підключено 117 МВт вітроенергетичних 104 МВт гідроенергетичних і 68 МВт біоенергетичних потужностей.

Схожі записи