Армія США в Афганістані переходить на сонячну енергетику

Афганська провінція Гільменд не виглядає відповідним полігоном для проекту по генерації екологічно чистої енергії. Проте саме там буде реалізований амбітний проект по використанню сонячної енергії. Рота морської піхоти США найближчим часом відправиться туди з наземною системою поновлюваної енергії Greens, яка дозволить скоротити споживання рідкого палива майже на 90%. Випробування унікальної по поєднанню мобільність/потужність системи генерації електрики повинно стати прикладом для інших військових і показати, що можна вести бойові дії без витрати величезної кількості пального. На передньому плані знаходиться система живлення ZeroBase Regenerator, на задньому – тент зі вбудованими сонячними панелями У вересні рота 3-го батальйону 5-го полку морської піхоти США активно випробовувала нову систему і готувалася до відправки в район Сангін, в провінції Гільменд. До цього військові не мали наземних підрозділів, що використовують в умовах бойових дій переважно поновлювані джерела енергії. Наприклад, ВМС США ставить мета до 2015 року скоротити використання нафти в два рази, зокрема за допомогою атомних суднових енергоустановок. Сухопутні війська побудували в Каліфорнії сонячну електростанцію потужністю 500 МВт. Проте до цього жоден військовий підрозділ у бою не покладався цілком на сонячну енергію.

Greens складається з безлічі різних сонячних панелей: від тих, що перевозяться на позашляховику HMMWV до компактних ношених гнучких панелей для зарядки радіостанцій. У переліку устаткування є намети і тенти типу Power Shade зі вбудованими сонячними панелями, а також велика система ZeroBase Regenerator, здатна живити більше 20 джерел освітлення і 15 комп’ютерів.

Військовослужбовець першої “сонячної” роти старший сержант Дэвид Доти (David Doty) розповів, що сонячні панелі понизили витрату палива на генератори з 76 до 9,5 л в день. На думку військових, така економія дозволить істотно скоротити кількість конвоїв постачання, а значить збереже життя солдатів і техніку. Крім того, накопичена панелями енергія дозволить базі патруля Sparks менше використовувати дизельні і бензинові генератори ночами, що додатково маскує позиції морської піхоти.

Від успіху випробувань Greens багато в чому залежить масовий перехід армії США на альтернативні джерела енергії, які перестануть бути екзотикою на полі бою і стануть надійним джерелом енергії, що знижує залежність підрозділу від ліній постачання.

Схожі записи