Біопаливо не загрожує планеті голодом

Більшість аналітиків впродовж довгого часу запевняли, що основною причиною зростання цін на продукти xарчування було етаноловоє паливо (Е85), попит на яке зростає доволі швидкими темпами. Проте у зв’язку з тим, що обсяги виробництва етанолу залишилися незмінними, а ціни на зернові культури знизилися за останні 4 місяці вже на 50%, доводиться визнати, що звинувачення виробників етанолу в зростанні цін на продукти xарчування марні.


Відзначимо, що в 2007 р. зростання цін на продукти xарчування в США склало близько 4%, що є найвищим показником за останні 17 років. Причому за прогнозами Вашінгтона, в 2008 р. цей показник сягне бл. 5,5%. Ціни ж на зернові культури, навпаки, продовжують знижуватися.

Щоправда, деякі учасники ринку й досі наполягають на тому, що, якби не етанол, ціни на кукурудзу та інші зернові культури могли б опуститися ще нижче. Втім, це ніяк не впливає на політику американської влади, яка продовжує наполягати на збільшенні виробництва біопалива.

Таk, очікується, що цього року в США буде вироблено близько 9 млрд. галонів чистого палива, а наступного року цей показник зросте до 10,5 млрд. галонів. За оцінками Міністерства сільського господарства США, наступного року близько третини врожаю кукурудзи піде на виробництво етанолу. Для порівняння: у 2008 р. цей показник складає 23%.

Друга смуга

Схожі записи