|

Ілон Маск анонсував будівництво Gigafactory 2 в Європі

Днями листопада Ілон Маск повідомив, що Tesla вкладає “істотні інвестиції” в підприємство для реалізації проекту Gigafactory 2 в Європі – автоматизованого науково-дослідного центру і заводу з виробництва акумуляторних батарей. Для цього компанія придбала німецьку фірму Grohmann Engineering, яка буде перейменована в Tesla Grohmann Automation.

tesla_auto_bots

Днями листопада Ілон Маск повідомив, що Tesla вкладає “істотні інвестиції” в підприємство для реалізації проекту Gigafactory 2 в Європі – автоматизованого науково-дослідного центру і заводу з виробництва акумуляторних батарей. Для цього компанія придбала німецьку фірму Grohmann Engineering, яка буде перейменована в Tesla Grohmann Automation. Фірма спеціалізується на обслуговуванні автомобільної, телекомунікаційної, біотехнологічної галузей та побутової електроніки. Зокрема, Grohmann Engineering виробляла промислові лінії для випуску акумуляторів на електромобілі BMW і Daimler.

Gigafactory 1, що знаходиться в стадії будівництва близько Sparks, Невада, буде виробляти акумулятори для автомобілів. Після завершення Gigafactory 1 стане найбільшою в світі будівлею. Завод буде з нульовими викидами, що працюють на 100 відсотків відновлюваних джерел енергії.

Як очікується, протягом наступних двох років буде додатково залучено понад 1000 кваліфікованих інженерів і фахівців технічних спеціальностей. У компанії відзначили, що після укладення угоди, команду фахівців світового рівня Tesla Grohmann Automation очолить Клаус Громан (Klaus Grohman) – нинішній СЕО Grohmann Engineering, яка в 2015 році отримала дохід в 123 мільйони євро.

Tesla вже має європейську штаб-квартиру в Амстердамі і розподільний центр в Тілбурзі (Нідерланди), а Grohmann Automation стане стартовою базою для штаб-квартири Tesla Advanced Automation в Німеччині.

Локацію для заводу Tesla планує обрати в наступному році. Маск не оголосив, як скоро почнеться будівництво Gigafactory 2, зазначивши, що це станеться після того, як виробництво Model 3 піде повним ходом. Він також припустив, що в довгостроковій перспективі Tesla матиме три заводи в Європі.

Об’єднання виробництва автомобілів і акумуляторів пов’язано з тим, що Tesla намагається реорганізувати і оптимізувати виробничий процес. Спочатку це зроблять за допомогою Gigafactory в Неваді. Угода з Grohman Engineering і запуск Gigafactory 2 допоможе, як очікується, скоротити витрати, при цьому прискорити виробництво і вдосконалити якість продукції. За 2016 рік компанія Маска планує випустити від 80 до 90 000 електромобілів, з яких 50 000 планується провести в другій половині цього року. Не варто забувати і про наміри Tesla вийти на показник в 500 000 електромобілів на рік вже до 2018 року.

У заяві, Тесла сказано, що “ми раді, що команда Grohmann приєдналася до нас в нашої мети стати кращим виробником в світі, щоб прискорити прогрес до сталого енергетичного майбутнього в світі.”

Схожі записи