Вчені виявили вплив вітряних електростанцій на клімат

За динним вчених, з 2003 по 2011 роки в районах, де були встановлені електростанції, спостерігалося локальне підвищення температури. Великі вітряні електростанції впливають на локальний клімат, підвищуючи нічні температури поверхні планети.

Як передають Вести, до такого висновку прийшли дослідники з університету Нью-Йорка в Албані та університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн, що вивчили зображення штату Техас, отримані за допомогою супутників NASA – Terra і Aqua.

Вимірювання коливань температури проводилося за допомогою тієї ж технології, що використовується для визначення ефекту міських островів тепла. Вчені проаналізували знімки, що покривають територію в 10 тис. квадратних кілометрів. Їх цікавив вплив чотирьох найбільших вітряних електростанцій світу на клімат заходу і центральної частини Техасу.

Виявилося, що за період з 2003 по 2011 роки в районах, де були встановлені вітрові турбіни, літніми ночами температура поверхні стала в середньому на 0,65 градусів за Цельсієм вище в порівнянні з прилеглими територіями. Саме в цей час в цих місцях були споруджені “зелені” електростанції – кількість вітряків збільшилося з 111 до 2358.

Вчені встановили причину такого “локального потепління”. Вночі повітря біля поверхні холодніше того, що розташовується на висоті декількох десятків метрів, де крутяться лопаті вітряків. Турбіни, перемішуючи повітря, змушують поверхню трохи нагріватися за рахунок нагінкою повітря. Настільки помітне підвищення локальної температури пояснюється тим, що вітряні електростанції росли досить швидко.

Довіряти висновків даного дослідження можна, хоча б тому що це не комп’ютерні моделі, а реальні дані – супутники вели спостереження в режимі реального часу. З іншого боку, невелике “потепління клімату”, организуемое вітряками, поки не може зрівнятися з принесеної ними користю. Нагрівання атмосфери за рахунок викидів парникових газів був би значно вищий.

Проте надалі інженери при проектуванні електростанцій і при продовженні забудови територій “вітровими фермами” повинні будуть враховувати цей ефект на локальний клімат і, можливо, вносити в конструкцію вітрогенераторів зміни, які зроблять їх більш “нейтральними”.

Схожі записи