Прогноз: Електромобілі будуть продаватися мільйонами на рік

Світовий обсяг продажів електромобілів в 2014 році перевищить 1 млн одиниць, а до 2020 р. – досягне 7 млн штук. Такий прогноз дає Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) за підсумками аналізу поточних програм розвитку електротранспорту в світі. Як повідомляє агентство “Прайм”, в 2012 році загальний обсяг продажів електромобілів, за даними МЕА, не перевищить 500 000 машин.

Однак, якщо підсумувати заявлені країнами плани розвитку електротранспорту, загальносвітові продажі електромобілів до 2014 року повинні перевищити 1 млн, а потім збільшуватися приблизно вдвічі кожні два роки. До 2020 року сущетсвующих плани припускають його збільшення до 7 млн ​​машин на рік.

За словами аналітика Міжнародного енергетичного агентства Антонії Гауел, які наводить “Прайм”, перспективи масової “електромобілізаціі” залежать на даний момент від держсубсидій. “Ми бачимо дуже сильні позитивні сигнали від урядів, але втілення цих амбіційних цілей в життя поки потребує значного стимулювання з боку держави”, – заявила Гауел днями під час презентації доповіді МЕА.

Тим часом, як відзначають в агентстві, поточні прогнози автомобільної промисловості істотно розходяться з прогнозами урядів: за оцінками виробників, обсяг продажів електромобілів перевищить 1 млн од. в рік лише в 2018 році, а до 2020 року досягне в кращому разі 1400000 шт.

Схожі записи