Органічні сонячні панелі поставили новий рекорд

Компанія Heliatek встановила новий рекорд ефективності органічних сонячних панелей. Перші тести показали, що коефіцієнт перетворення сонячної енергії в електричну у нових органічних сонячних осередків Heliatek на 15-25% вище, ніж у кристалічних і тонкоплівкових. В результаті ККД нового осередку становить 10,7%. Органічні фотогальванічні сонячні комірки мають великі перспективи. Перш за все, вони виготовляються з дешевих матеріалів – в основному вуглецю, азоту, водню і кисню. Завдяки цьому їх ціна в 4 рази нижче, ніж у кремнієвих сонячних панелей. До того ж органічні осередки можуть працювати при низькій освітленості і високій температурі.

До цих пір основною перешкодою на шляху до широкого поширення нового типу сонячних панелей була їхня невисока ефективність на рівні 5-7%.

Фахівцям Heliatek вдалося підвищити ККД майже до 11% завдяки використанню сімейства малих органічних молекул – олігомерів. Вони являють собою молекули-ланцюжки, що складаються з однакових ланок. Для створення сонячних осередків олігомери наносяться на рулон-підкладку за допомогою вакуумного процесу при низькій температурі. В результаті виходить однорідний фотогальванічний наношар, здатний ефективно перетворювати сонячне світло в електроенергію навіть в умовах низької освітленості і температурі до 80 ° С.

Останнє особливо важливо і є унікальною особливістю нового типу органічної сонячної панелі. Справа в тому, що при нагріванні традиційних сонячних панелей їх ефективність падає на 15-20%. Тому кремнієві панелі потрібно охолоджувати або змиритися з втратою потужності в особливо сонячні і, здавалося б, ідеальні для сонячної енергетики дні.

Схожі записи