Як використовувати енергію 70000 Сонць?

Цієї весни компанія IBM представила систему, здатну використовувати міць двох тисяч Сонць. Фахівці “Блакитного гіганта” створили висококонцентровану теплову фотоелектричну систему ( High Concentration PhotoVoltaic Thermal ; HCPVT ) , здатну концентрувати сонячне випромінювання в 2000 разів і перетворювати до 80 відсотків надходить світла в корисну енергію.

5602_paneli

Цієї весни компанія IBM представила систему, здатну використовувати міць двох тисяч Сонць. Фахівці “Блакитного гіганта” створили висококонцентровану теплову фотоелектричну систему ( High Concentration PhotoVoltaic Thermal ; HCPVT ) , здатну концентрувати сонячне випромінювання в 2000 разів і перетворювати до 80 відсотків надходить світла в корисну енергію. Це набагато перевищило можливості сонячних панелей.

Але прогрес невблаганний: не минуло й півроку, як була створена проривна технологія з’єднання фотоелектричних осередків, яка дозволила вченим створити масиви сонячних батарей, здатні збирати енергію 70000 Сонць.

Багатошарові фотоелектричні елементи, при створенні яких буде застосовуватися нова технологія, сьогодні є одними з найбільш ефективних геліоенергетних систем. Найкращі зразки здатні перетворити трохи менше половини сонячного світла в екологічно чисту електроенергію. Але створення меж з’єднань для сонячних батарей на основі багатошарових фотоелектричних елементів до теперішнього моменту було вкрай складним завданням – мінімізувати втрати енергії на переходах між шарами вкрай складно (особливо це актуально за умови подальшого використання фотоелементів в установках типу HCPVT).

На щастя, вчені з Університету штату Північна Кароліна ( США ) нещодавно виявили, що розміщення тонкої плівки з арсеніду галію на переходах між шарами багатошарових фотоелектричних елементів може мінімізувати практично всі втрати напруги, при цьому фотоелементи наділяються здатністю ефективно працювати під впливом випромінювання, рівного за силою 70000 Сонць.

Нехай можливість збирати енергію 70000 Сонць і звучить досить безглуздо (якщо людство, звичайно, не вирішить колонізувати планету з кількома світилами), але в даному випадку подібний перебір нашої цивілізації піде лише на користь.

Схожі записи