«Зелений» тариф на електроенергію буде діяти до 2030 року

НКРЕ постановою від 02.11.2012 р. № 1421 затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів госпдіяльності.

zelenii_tarif

НКРЕ постановою від 02.11.2012 р. № 1421 затвердила Порядок встановлення, перегляду та припинення дії «зеленого» тарифу для суб’єктів госпдіяльності.

Документом визначено, що «зелений» тариф поширюється на суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право провадження госпдіяльності з виробництва електроенергії або ліцензію на право провадження госпдіяльності з комбінованого виробництва теплової та електричної енергії в установленому законодавством порядку за умови використання альтернативних джерел енергії.

Цей порядок не поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність з виробництва електроенергії на об’єктах електроенергетики з одночасним використанням альтернативних джерел енергії та використанням традиційних видів енергії (традиційних видів палива).

Згідно з порядком, «зелений» тариф затверджується на електроенергію, вироблену суб’єктами господарювання на об’єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – виробленої лише малими гідроелектростанціями), і діє до 1 січня 2030 року.

Величина «зеленого» тарифу встановлюється для кожного суб’єкта господарювання, який виробляє електроенергію з використанням альтернативних джерел енергії, за кожним видом альтернативної енергії та для кожного об’єкта електроенергетики.

Рішення про затвердження «зеленого» тарифу та встановлення величини «зеленого» тарифу оформляються відповідною постановою НКРЕ.

Перелік документів, які суб’єкт господарювання подає до НКРЕ, для затвердження «зеленого» тарифу на виробництво електричної енергії визначено у п. 2.1 розд. II порядку.

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

C моменту набрання чинності постанови № 1421 втрачають дію наступні постанови НКРЕ:

– Від 22.01.2009 р. № 32 «Про затвердження Порядку встановлення, перегляду та припинення дії« зеленого »тарифу для суб’єктів господарської діяльності»,

– Від 16.07.2009 р. № 828 «Про затвердження змін до Порядку встановлення, перегляду та припинення дії« зеленого »тарифу для суб’єктів господарської діяльності»,

– Від 22.09.2011 р. № 1587 «Про внесення змін до Порядку встановлення, перегляду та припинення дії« зеленого »тарифу для суб’єктів господарської діяльності».

Схожі записи