|

ДАТСЬКА КОМПАНІЯ ЗАЦІКАВЛЕНА В БУДІВНИЦТВІ ПАРКУ СОНЯЧНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ В ЗОНІ ЧАЕС

Під час зустрічі в Міністерстві екології та природних ресурсів України було обговорено реалізацію проекту будівництва парку сонячних електростанцій потужністю не менш ніж 100 мегават у зоні відчуження.

vfi546

Під час зустрічі в Міністерстві екології та природних ресурсів України було обговорено реалізацію проекту будівництва парку сонячних електростанцій потужністю не менш ніж 100 мегават у зоні відчуження.

«Світ давно почав відмовлятися від викопного палива і переходить на відновлювальні джерела енергії. Врегулювання питання користування землями державної власності у зоні відчуження на рівні Кабінету Міністрів України створює умови для формування та розвитку інвестиційного потенціалу цієї території. Потік інвестицій у будівництво сонячних електростанцій відкриє чергову сторінку в історії розвитку відновлювальної енергетики в Україні», – зазначив Остап Семерак.

На території зони відчуження – великі площі незадіяних земельних ділянок, частина з яких може використовуватися для розміщення об’єктів електричної генерації і відзначивши, що тривалість сонячного сяйва на зазначеній території я в межах 1800-1900 годин на рік.

За результатами зустрічі Наум Рікшпун, партнер компанії Traficon, запевнив, що участь в проекті компанії NPP забезпечить технічну та організаційну складові проекту на світовому галузевому рівні і приверне увагу з боку міжнародних інвесторів і фінансових інститутів до розвитку відновлювальної енергетики в Україні.

«Ми вважаємо цей проект достатньо цікавим і перспективним не тільки через всебічну його підтримку з боку Уряду України, його масштаб та інвестиційну привабливість, але й тому, що цей проект істотно впливає на галузь відновлювальної енергетики і стане позитивним сигналом для інвесторів в усьому світі. Також істотним мотивом для нас є соціальний аспект реабілітації зони відчуження», – сказав Есбен Крістенсен.
3f4273aa3147

Уряд ухвалив проект постанови Кабінету Міністрів України «Про стимулювання розвитку зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення», якою передбачається зниження орендної плати за державне майно, розташоване в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення та можливість ведення господарської діяльності. Для зони відчудження запропоновано понижуючий коефіцієнт на оренду цього майна, що розташоване в зоні відчуження та зоні безумовного (обов’язкового) відселення, застосовувати орендні ставки з коефіцієнтом 0,15.

Схожі записи