На узбережжі канадської Нової Шотландії почала роботу перша в Північній Америці приливна електростанція потужністю 4 МВт.

Електрогенератор в Новій Шотландії створили в OpenHydro і Emera. Він займає п’ять поверхів і важить тисячу тонн. У 2017 році буде запущена ще одна турбіна, загальна їх потужність складе 4 МВт.

20161122_c8681_photo_en_824300

Під відновлюваними джерелами енергії ми найчастіше розуміємо сонячну енергію, енергію вітру або гідроенергію, але рідко – енергію припливів, яка є частиною гідроенергії. І все тому, що вона ще перебуває на початковому етапі свого становлення і її технологічні можливості обмежені. Але в цьому місяці дослідники зробили великий крок вперед.

Електрогенератор в Новій Шотландії створили в OpenHydro і Emera. Він займає п’ять поверхів і важить тисячу тонн. У 2017 році буде запущена ще одна турбіна, загальна їх потужність складе 4 МВт. До кінця 2017 розробники планують збільшити цю цифру до 16 МВт. Залив Фанді, в якому встановлено приливний генератор, відомий найвищими в світі хвилями до 17 метрів. Під час припливу, в бухті виявляється до 115 млрд тонн води.

“Це гордий і історичний момент в Новій Шотландії у впровадженні відновлюваних джерел енергії. Це перша приливна електростанція, що приєднана до канадської енергомережі. Ми відкриваємо нову еру в морських відновлюваних джерела енергії і це є безпрецедентний крок в сторону зменшення викидів вуглецю в майбутньому” – Мішель Самсон, міністр енергетики.

Демонстраційний проект 4 МВт замістить близько 2000 тонн вугілля, і зменшить викиди парникових газів на 6000 тонн C02 еквіваленту. Це досягнення сприяє досягненню Новою Шотландією національних цілей по скороченню викидів парникових газів. Нова Шотландія розраховує досягнути від 43-46% скороченням викидів до 2030 року в порівнянні з 2005 р.

17658

Станом на даний момент, єдина в Північній Америці приливна електростанція є тільки демонстраційною і для випробування новітніх технологій, тому її використання не є економічно доцільним. Вартість одної МВт-год, що виробляється за рахунок припливів, становить зараз приблизно $ 530. Якщо проект виявиться успішним, то до 2020 року, можливо, розробникам вдасться переглянути ці ціни, коли потужність пристрою становитиме 300 МВт.

“Інвестиції Emera в Cape Sharp Tidal ¬- це інвестиції Нової Шотландії в майбутнє відновлюваних джерел енергії. Ми вже бачимо потенціал зростання приливної промисловості. Це перспективний економічний фактор і є важливим місцевим джерелом екологічно чистої енергії з користю для всієї провінції” – Ненсі Tower , головний директор корпоративного розвитку Emera Inc.

Схожі записи