На орбіту запущений перший супутник, що працює від енергії сонця

Космічним агентством NASA розроблений і запущений на орбіту компактний супутник NanoSail D, працюючий за рахунок тиску сонячного світла. Апарат є так званим “сонячним вітрилом”, яке допоможе визначити потенціал сонячного випромінювання (тобто потоків фотонів) і оцінити перспективність таких космічних апаратів. Передбачається, що супутники подібні NanoSail D зможуть стати ідеальними помічниками в очищенні навколоземної орбіти від численного космічного сміття. Зближуючись із сміттєвим об’єктом і зістикувавшись з ним, апарат почне уповільнювати швидкість об’єкту. Втративши швидкість, об’єкт притягуватиметься і згоратиме в атмосфері, а супутник займеться пошуком нових цілей.

Сонячне вітрило дозволяє супутнику отримувати практично безмежне джерело енергії і дає можливість переміщатися на будь-які відстані. Крім того, завдяки використанню сонячної енергії, відпадає необхідність в традиційному паливі, що зменшує масу супутника і здешевлює його виведення на орбіту.

Перший зразок супутника на “сонячній” тязі пробуде на орбіті 70-120 днів, після чого NanoSail D увійде до верхніх шарів атмосфери і повністю згорить.

Схожі записи