NASA створює електролітак

NASA працює над створенням електричного літака, що може призвести до значних змін у військовій та громадській авіації. Випробування електролітака заплановане на найближчі місяці.

nasa_electrolitak

Як стало відомо, американське аерокосмічне управління NASA працює над створенням повністю електричного літака, який буде оснащений 18 невеликими пропелерними двигунами.

Пропелери експериментального електролітака розміщуються на крилах розмахом 9,5 метри. Пропелери повністю електричні і працюють від літій-залізо-фосфатних акумуляторів. Кожен з них може функціонувати незалежно на різних швидкостях, щоб оптимізувати витрату енергії, при цьому під час зльоту працюють всі 18 двигунів, а під час польоту частина двигунів може відключатися, йдеться в повідомленні NASA.

Відмінною особливістю нової технології невеликих електричних пропелерів LEAPTech (Leading Edge Asynchronous Propeller Technology) є те, що вона дозволяє конструювати для літаків незвично тонкі по ширині крила.

9090909090909090997

У наступні місяці NASA проведе наземні випробування крил. На етапі випробувань крила будуть встановлені на вантажівці, яка буде розганятися до 112 км / год. Планується, що швидкість літака складе 320 км/год. Випробування пройдуть на авіабазі ВПС США “Едвардс” у Каліфорнії. На попередніх тестах встановлені на крилах двигуни розвивали швидкість до 64 км/год.

На думку фахівця з аеродинаміки Науково-дослідного центру імені Ленглі Марка Мура, розробка цього літака може призвести до значних змін в авіації загального призначення в короткостроковій перспективі, та в транспортній авіації в довгостроковій перспективі.

Схожі записи