Океанічні течії замінять АЕС

Японська організація NEDO спільно з компаніями IHI і Toshiba працюють над реалізацією програми з використання океанічної течії для виробництва електричної енергії.

pidvodni_elektroturbini

Аварія, що сталася на атомній електростанції Фукусіма, змушує задуматися про більш ефективне використання енергії океанічних течій. Японська організація NEDO спільно з компаніями IHI і Toshiba працюють над реалізацією відповідної програми. Передбачається встановлювати «повітряні змії» – особливі підводні плавучі турбіни: вони будуть використовувати міць течії Куросіо. Ця потужна течія розташована поблизу японського узбережжя, що робить його зручним джерелом відновлюваної енергії.

Випробування нових генераторів будуть проводитися фахівцями Toshiba до 2017 року. Таке обладнання раніше не застосовувалося в комерційних цілях. NEDO докладає значні зусилля для реалізації задуманого і подолання певних труднощів: монтаж «повітряних зміїв» в центрі потужної течії вимагає значних витрат. Складності виникнуть також і при обслуговуванні підводних генераторів. У цьому відмінність цього проекту від традиційного використання енергії припливів і відливів. Але потенціал ідеї дуже великий: підводні течії стабільні і завдяки цьому можуть бути невичерпним джерелом величезної кількості енергії.

Потужність потоку води, що має швидкість 20 км/год можна порівняти з потужністю вітру, що дме зі швидкістю 180 км/год: вся справа в щільності середовища. Швидкість течії Куросио (за інформацією океанографічної служби флоту США) приблизно дорівнює 5 км/год.

Технічні деталі поки не відомі, але фахівці компанії Toshiba повідомили про те, що «повітряні змії» будуть зібрані з двох турбін, що обертаються в різні сторони. Їх зафіксують на дні і запустять плисти за течією. Будівництвом корпусів турбін буде займатися компанія IHI, а завданням Toshiba є монтаж електричної частини обладнання.

Враховуючи необхідність розвитку альтернативної енергетики, можна зробити висновок: даний спосіб отримання електричної енергії вдало доповнює всі відомі.

Схожі записи