Половина біопаливних ТЕЦ світу знаходиться в Європі

За даними дослідницьких компаній, європейські підприємства оперують 1 тис. біоенергетичних електростанцій, 800 (сумарна потужність – 8700 МВт) з яких були введені протягом останніх 5 років. Стимулом для настільки стрімко росту служить програми з розвитку даної галузі, основною складовою яких є спеціальні тарифи на біопаливну електроенергію. Фінансують проект безпосередньо кінцеві споживачі, що дозволяє їм бути більш незалежними від впливу держави та економічних спадів. Більше того, зацікавленість в біопаливі зростає після введення СО2-сертифікатів, як ще їх називають, зелених сертифікатів, а також подорожчання викопних джерел енергії.

Додатково причиною популярності біоенергетичних ТЕЦ в Європі є доступність сировинних матеріалів. Так, у країнах Скандинавії (Фінляндія, Швеція) є істотні запаси деревини. Зростання потужностей у Німеччині пояснюється також значним субсидуванням проектів зі спорудження біопаливних невеликих станцій.

У світі на даний момент налічується 2000 ТЕЦ на біопаливі, що знаходяться в сорока державах. Сумарна продуктивність складає 22,5 ГВт, яка, на думку експертів, через 4 роки зросте ще на 8000 МВт. Прогнозується, що до 2015 року їх кількість становитиме 11000. При цьому обсяг інвестиції в біоенергетику збільшиться до 15,5 млрд. євро на рік (12,2 млрд. євро на сьогоднішній день).

Крім Європи, велика кількість активів розташоване в Індії, Китаї і Бразилії. В останній країні близько 400 компаній, що виробляють електрику використовують свою сировину. У Канаді та США працює всього лише декілька, але великих біопаливних ТЕЦ.

У найближчому майбутньому Європа може втратити першість у кількості біоенергетичних електростанцій, поступившись далекосхідним країнам. Так, уряд Китаю та Індії активно субсидують галузь біоенергетики: очікується, що в наступні 5 років на Далекому Сході буде більше ТЕЦ на біопаливі, ніж в Європі. Однак по коштах, які європейські компанії інвестують в дану галузь, Європі поки немає рівних. Причина – ТЕЦ в Європі можуть виробляти як тепло, так і електроенергії, в той час як у країнах Азії практично все виробництво сконцентровано на випуску останнього.

Схожі записи