Нестабільна ситуація на ринку сонячної енергетики в Європі та США впливає на азіатських виробників сонячних батарей

Найбільші виробники геліоустановок в Китаї знижують обсяги випуску сонячних панелей, посилаючись на зниження розмірів прибутку і попиту на продукцію. Не в останню чергу ця тенденція пов’язана з інформацією, що надійшла з Великобританії, – в Королівстві мають намір скасувати субсидії в галузі сонячної енергетики. Дане рішення британського уряду піддалося критиці фахівців у галузі відновлюваної енергетики, а також виробників устаткування. Експерти вважають, що зміна тарифної політики завдасть значної шкоди як бізнесу загалом, так і сектору геліоенергетики малих і середніх потужностей, який пов’язаний безпосередньо із споживачами, зацікавленими в інсталяції сонячних панелей в домашніх господарствах.

«Ліквідація більше 4000 тисяч компаній і втрата 25 000 робочих місць – такими можуть бути наслідки введення в дію запропонованої урядом системи тарифного регулювання галузі сонячної енергетики», – вважає Говард Джонс, директор компанії SouthernSolar.

Ринок фотовольтаїки піддався останнім часом впливу ще кількох факторів: по-перше, Сполучене Королівство – не перша держава-член Європейського Союзу, яка прийняла рішення знизити субсидії в галузі сонячної енергетики, – до прийняття рішення в британському уряді подібні заходи були прийняті в Італії та Німеччині . По-друге, криза в сфері геліоенергетики намітився і в США, свідченням чого стало банкрутство трьох великих компаній-корпорації Solyndra, на розвиток якої були виділені великі ресурси з ініціативи президента США Барака Обами, а також компанії Fremont.

Рішення урядів Великобританії та інших країн ЄС про скорочення субсидій, криза в галузі на іншому кінці Атлантики, – всі ці глобальні тренди можуть мати й серйозніші наслідки. У зв’язку з падінням попиту на сонячні панелі в державах єврозони, Китай, один з провідних лідерів галузі виробництва геліоустановок в світі, постає перед проблемою зниження темпів розвитку найбільших китайських корпорацій, що працюють у сфері відновлюваної енергетики. Враховуючи те, що країни Європейського Союзу і США є основними споживачами випускається КНР енергетичного устаткування, можливе падіння інтересу до використання сонячних панелей серйозно вдарить по сфері геліоенергетики Піднебесної.

За словами виробників обладнання галузі геліоенергетики з Китаю, процес зниження показників виробництва вже почався – найбільші китайські корпорації, такі як JA сонячної і Suntech Power Holdings Co зменшують обсяги виробництва, оскільки пропозиція в даний момент превалює над попитом.

«Сьогодні ми втрачаємо більше, ніж витрачаємо на виробництво – всі компанії Китаю, задіяні в галузі сонячної енергетики і орієнтовані на іноземного споживача, на сьогоднішній день несуть серйозні втрати, падіння цін на сонячні батареї цього року склало 40%, в порівнянні з попереднім роком », – зазначає Чжанхуа Жао, головний службовець технологічного відділу корпорації Sunenergy, знизила обсяги виробництва на 25%.

Схожі записи