В Україні знизили “зелений тариф” для сонячної енергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг знизила на 55% “зелений” тариф для сонячної енергетики і на 50% для решти відновлюваної генерації.

zeleni_tehnologii

НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг), значно знизила діючі тарифи на відпуск у національну енергомережу мережу електроенергії, яка виробляється на сонячних електростанціях. Таке падіння зеленого тарифу склало на 55%.

Відповідне рішення НКРЕКПУ прийняла на своєму засіданні 27 лютого 2015 року. Крім того, згаданим змінами тарифи для інших видів “зеленої” генерації знижені на 50%.

НКРЕКП прийняла відповідні рішення про зниження зеленого тарифу, виходячи з надзвичайного стану в енергетиці, який було введено урядом.

Зелений тариф – економічний механізм, призначений для залучення інвестицій у технології використання поновлюваних джерел енергії. Його величина в Україні коректується в залежності від виду генерації та введення потужностей в експлуатацію. Що стосується індивідуальних домогосподарств, то згідно діючих в Україні норм, побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 10 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією, та має право продавати енергопостачальнику таку енергію за зеленим тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Нагадаємо, що 25 лютого Кабінет міністрів України ще на місяць продовжив дію надзвичайних заходів на ринку електричної енергії для забезпечення надійної та безперебійної роботи об’єднаної енергосистеми України.

Схожі записи