Топ 9 світових пам’яток, що використовують альтернативну енергетику

Ми вибрали дев’ять найвідоміших та найяскравіших світових пам’яток архітектури, що використовують альтернативну енергетику. Римський Ватикан, Білий Дім в США та багато інших неймовірних споруд що “озеленили” своє енергопостачання.

tower_bridge_1

Альтернативна енергетика розвивається. У всьому світі люди встановлюють сонячні панелі та вітрогенератори у своїх дворах. Альтернативну енергетику підтримує президент США та лідери християнського Ватикану. На жаль, суспільство не готове повністю перейти на відновлювальні джерела енергії, з тих чи інших причин. Проте сьогодні ми можемо згадати 9 архітектурних пам’яток, котрі вже використовують альтернативну енергетику і, наче, заявляють всьому світу про більш екологічний підхід до ресурсів та енергії. Про що й далі в нашій статті.

sydney-opera

9.Сіднейський Оперний театр, Сідней

Сіднейський оперний театр зробив деякі кроки для з розвитку своєї енергоефективності, в тому числі була встановлена більш ефективна система кондиціонування і освітлення, а також система охолодження, яка використовує морську воду, економлячи мільйони літрів питної води на рік.

8. Статуя Христа-Спасителя, Ріо-де-Жанейро

Підсвічування статуї Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро, одного з найбільших міст Бразилії, здійснюється за допомогою світлодіодних ламп з 2011 року.

jesus_1

7. Міст Джорджа Вашингтона, Нью Йорк

У 2009 році адміністрація порту Нью-Йорка і Нью-Джерсі закінчила модернізацію освітлення на мосту, встановивши енергозберігаючі світлодіоди. Влада підрахувала, що модернізація дозволить скоротити викиди вуглекислого газу на 260 тис фунтів щорічно.

6. Рейхстаг, Берлін

Будівля була побудована в кінці 19 століття, в 1933 році було пошкоджено під час пожежі, і постраждало від бомбардувань союзників в ході Другої Світової війни. Після війни воно не використовувалося; відновлення було завершено в 1999 році і в ньому знову розмістився законодавчий орган Німеччини. Будівля має енергетичну систему, засновану на біопаливі, що сполучає виробництво тепла та електроенергії – вона виробляє 80% необхідної електрики і 90% необхідного тепла, до того ж над будівлею є скляний купол – він пропускає всередину якомога більше природного світла. На даху встановлені фотоелектричні сонячні панелі, а також є пристосування, що забезпечують низький рівень витрати води.

empire_state_alternative_2

5. Емпайр-Стейт-Білдінг, Нью Йорк

У 2009 році хмарочос пройшов через реконструкцію, яка включала в себе модернізацію,ціллю якої було зробити споруду більш енергоефективною. Будівля отримала сертифікат LEED Gold certification в 2011 році, що зробило його найвищою будівлею в США, що володіє цим сертіфіктом. Модернізація дозволила знизити споживання енергії приблизно на 38 відсотків, хмарочос став одним з найбільш енергоефективних офісних будівель в США.

4. Тауерський міст, Лондон

У 2012 році в Лондоні оновили освітлення на легендарному мосту, встановивши енергоефективні світлодіоди. У 2011 році мер Лондона Борис Джонсон заявив, що радий зробити Тауерський міст (вид на який є одним з його улюблених в місті) ще яскравішим, красивішим та екологічно чистішим, при цьому без будь-яких витрат для платників податків

vatian_alternative_2

3. Ватикан, Рим

У 2008 році на даху залу Павла VI, розрахованого на 6300 місць, були встановлені сонячні панелі. Під час свого папства Бенедикт XVI підтримував захист навколишнього середовища, а його наступник Папа Римський Франциск в березні закінчить роботу над енциклікою (папським посланням віруючим), в якій, виходячи з його заяви на Філіппінах, буде розглянуто питання про кліматичні зміни, головною причиною яких є людська діяльність.

obama_solar_panels_2

2. Білий дім, Вашингтон.

Ще 1979 року президент Джиммі Картер встановив сонячні панелі на даху Білого дому. Панелі, призначені для нагріву води, були прибрані після того, як в Білий дім в’їхав Рональд Рейган. У 2002 році адміністрація Джорджа Буша встановила в Білому домі першу активну сонячну фотоелектричну систему, в 2014 президент Барак Обама встановив ще один набір панелей.

eiffel_tower_4

1. Ейфелева Вежа, Париж

Компанія UGE, що спеціалізується на поновлюваних джерелах енергії, і державні служби, відповідальні за роботу Ейфелевої вежі, повідомили, що на вежу було встановлено дві вітрові турбіни, які забезпечать енергією загальні системи енергопостачання споруди. Турбіни були встановлені на висоті близько 121 м, очікується, що вони зможуть виробляти 10 тисяч кВт щорічно. Цього має вистачити на енергозабезпечення комерційної активності на першому поверсі вежі. Ці турбіни – з вертикальною віссю (більш поширені турбіни із горизонтальною віссю) пофарбовані у відповідний колір, аби відповідати архітектурі вежі. Проект є частиною нововведень в галузі ефективного енергозабезпечення будівлі, що включає в себе світлодіодне освітлення і сонячні батареї на даху павільйону для відвідувачів.

Схожі записи