Україна стимулюватиме виробництво альтернативної енергії

Своїм розпорядженням від 3 вересня 2014 року № 791-р Кабінет міністрів України затвердив план заходів з імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС. Вказана директива визначає загальні рамки для заохочення виробництва енергії з відновлюваних джерел.

zeleni_tehnologii

Своїм розпорядженням від 3 вересня 2014 року № 791-р Кабінет міністрів України затвердив план заходів з імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС. Вказана директива визначає загальні рамки для заохочення виробництва енергії з відновлюваних джерел.

Передбачаються обов’язкові національні цілі для частки енергії, видобутої з відновлюваних джерел в сукупному кінцевому споживанні енергії, а також для споживання у транспортному секторі. Вводяться правила щодо статистичних трансфертів між державами-членами, спільних проектів між останніми і з третіми країнами, гарантій походження, адміністративних процедур, інформації, підготовки кадрів та доступу до електромережі для енергії, видобутої з відновлюваних джерел. Також визначаються критерії стабільності для біопалива та біопаливних рідин.

Мова йде про енергію, вироблену з невикопних відновлюваних джерел, зокрема: енергії вітру, сонячної, геотермічної, гідротермічної, морський і гідроелектричної, біомаси, газу від захоронення відходів, газу зі станцій очищення стічних вод і біогазу.

Так, Кабмін доручив Мінрегіону, Держенергоефективності, Міненерговугілля, Нацакадемії наук до 30 грудня 2015 року розробити рекомендації щодо оптимального поєднання високотехнологічного обладнання, у тому числі в частині використання поновлюваних джерел енергії, систем централізованого опалення та систем охолодження в процесі розвитку, планування, забудови та іншого використання територій населених пунктів.

До 30 грудня 2017 року Міненерговугілля та НКРЕ повинні будуть надати для інформування Секретаріату Енергетичного Співтовариства повідомлення про розвиток наявної інфраструктури газової мережі для полегшення заповнення її газом, отриманим з відновлюваних джерел. Крім того, Секретріат Енергетичного Співтовариства повинен бути проінформований про внесення змін щодо доступу та приєднання до Єдиної газотранспортної системи України з метою забезпечення недискримінаційного інтегрування в неї виробників газу, отриманого з відновлюваних джерел.

Протягом 2015 – 2016 років будуть розроблені техвимоги до виробництва та використання біопалива і біорідин зі скороченням обсягів викидів парникових газів починаючи з 1 січня 2017 р. не менш ніж на 50 %, а з 1 січня 2018 р. – не менш ніж на 60 % для біопалива та біорідинами, вироблених на установках, введених в експлуатацію після 1 січня 2017 р. Держенергоефективності, Мінагрополітики, Мінпромполітики, Мінінфраструктури, Міненерговугілля.

Крім того, інформація про підтримку у впровадженні заходів з виробництва енергії з відновлюваних джерел постійно буде публікуватися компетентними органами влади.

Кожні два роки, починаючи з 15 грудня 2014 р. перед Секретаріатом Енергетичного Співтовариства будуть звітувати про результати стимулювання і використання енергії, виробленої з відновлюваних джерел.

Схожі записи