В Україні з’явиться найбільша в Європі ГАЕС

Введення в експлуатацію ще двох гідроагрегатів Дністровської ГАЕС дозволить збільшити виробництво електроенергії на ній в три рази Про це на нараді під головуванням Президента України Віктора Януковича, яке відбулося 8 листопада 2011 року в Чернівцях, заявив генеральний директор ВАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота, повідомили «Коментарям» у прес-службі компанії.

За його словами, сьогодні на території Чернівецької області знаходиться найпотужніший гідропотенціал Україна в складі 2-х гідроелектростанцій і однієї гідроакумулюючої електростанції – Дністровської ГАЕС. По завершенні будівництва цей об’єкт у складі 7-ми гідроагрегатів повинен стати найбільшою за обсягами і потужності ГАЕС в Європі.

Ігор Сирота зазначив, що одним з першочергових напрямків спільної діяльності компанії та Чернівецької облдержадміністрації є забезпечення добудови I-ї черги Дністровської гідроакумулюючої електростанції у складі 3 г / а.

«На сьогодні Товариством освоєно близько 3,3 млрд. грн. Ці кошти дозволили нам в грудні 2010 року отримати сертифікат відповідності і ввести в промислову експлуатацію перший гідроагрегат », – сказав Ігор Сирота.

Генеральний директор товариства додав, що в 2012-2013 роках всю увагу і зусилля компанії будуть спрямовані на завершення будівництва і підготовку до здачі в експлуатацію ще двох гідроагрегатів.

«Наступного року компанія планує закінчити роботи на верхньому водоймищі, що дасть можливість збільшити вироблення електроенергії втричі, а також завершити всю технологічну та інженерну інфраструктуру. Реальна потреба в коштах на 2012 рік становить 2,4 млрд. грн. », – Зазначив він.

Як було зазначено на нараді, введення в дію першої черги Дністровської ГАЕС призведе до істотного поліпшення якості електричної енергії в енергосистемі Україні, підвищить безпеку експлуатації атомних електростанцій, поліпшить умови експлуатації ТЕС та значно знизить для них витрати палива, створить можливості вигідного експорту пікової електроенергії і, безумовно, значної кількості додаткових робочих місць.

Крім цього, Ігор Сирота поінформував Главу держави про те, що здійснюючи процес будівництва, пріоритетним напрямком ПАТ «Укргідроенерго» була і є соціальна спрямованість проекту.

«Титулом будови передбачено 205 000 000 гривень на розвиток соціальної інфраструктури Сокирянського району та міста Новодністровськ, з яких на сьогодні профінансовано 74 мільйони гривень. За рахунок цих коштів зокрема побудовано найкращу в регіоні районну лікарню в місті Сокиряни вартістю понад п’ятдесят мільйонів гривень, завершено газифікацію району, розпочато будівництво районного будинку культури, забезпечено реконструкцію мереж водопостачання Новодністровська і ряду інших об’єктів. Крім цього, заплановано спрямування коштів в обсязі 40 мільйонів гривень на будівництво в 2012 році житлового будинку на 113 квартир у Новодністровську для молодих фахівців галузі гідроенергетики “, – зазначив Ігор Сирота у своєму виступі.

На нараді в присутності адміністративно-господарського активу регіону окрім великої гідроенергетики Дністровського каскаду обговорені питання розвитку та використання водного потенціалу малими ГЕС у басейнах річок Прут, Сірет, Сучава та Черемош. Чернівецька область займає третє місце за загальною гідроенергетичний потенціал малих річок, який складає 890 млн. кВт.год / рік, якщо вважати, що економічна доцільність складають вже навіть 265 млн. кВт.год / рік. Сьогодні в області функціонує лише одна мала ГЕС у с. Яблуниця Путивльського району потужністю до 1 мВт, хоча чисельність малих ГЕС може скласти близько 15-ти одиниць.

Враховуючи, що розвиток малих ГЕС сприятиме маневреності потужностей, регулювання паводків при стихіях, укріплення берегової смуги, збільшенню водойм з прісною водою, а також дозволить забезпечити зайнятість населення, збільшити дохідну частину місцевих бюджетів, забезпечить розвиток соціальної інфраструктури та рекреаційних зон, зазначений напрямок роботи є особливо актуальним. Для більш детального розгляду цього питання підтримана ініціатива влади на обласному рівні створити «Регіональну програму розвитку малої гідроенергетики Чернівецької області на 2011-2015 роки». Професійні гідроенергетики ВАТ «Укргідроенерго» готові долучитися до виконання завдань такої програми.

Також генеральний директор ВАТ «Укргідроенерго» окреслив плани компанії відносно одного з найбільш пріоритетних проектів ВАТ «Укргідроенерго» у найближчій перспективі – будівництво Канівської ГАЕС, завданням якого є підвищити енергетичну незалежність держави і безпеку Об’єднаної енергетичної системи України.

За результатами заходу Президент України Віктор Янукович висловив особисту підтримку і готовність сприяти розвитку зазначених проектів гідроенергетики в Україні.

Довідка: ПАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруючої компанія України, до складу якої входять дев’ять станцій на річках Дніпро та Дністер – Київська, Канівська, Кременчуцька, Дніпродзержинська, Дніпровська, Каховська ГЕС, Київська гідроакумулююча електростанція (ГАЕС), Дністровська ГЕС та будується Дністровська ГАЕС . У 2011 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства склало 101, а їх сумарна встановлена ​​потужність становить 5007,6 МВт. Компанія забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

В останні два роки компанією ВАТ «Укргідроенерго» в об’єднану енергомережу Україні вироблено 22 млрд. кВт / год електроенергії, з яких 2,5 млрд. припадає на каскад Дністровських гідроелектростанцій, що становить 18% промислового виробництва Чернівецької області.

Схожі записи