Японська компанія Sanyo продемонструвала унікальне сонячне вічко

Японська компанія Sanyo продемонструвала дуже тонке і гнучке сонячне вічко, яке, як стверджують розробники, є найефективнішою в світі сонячною батареєю “практичного розміру”, повідомляє membrana.ru. Саме при спробах понизити товщину сонячних батарей у інших дослідників частенько починалися проблеми з ефективністю вічок – пояснюють суть прориву новатори з Країни сонця, що сходить.


Як пише виробник батарей в своєму прес-релізі, під “практичним розміром” він має на увазі одиничні сонячні вічка з площею від 100 квадратних сантиметрів і вище, з яких дуже зручно складати крупніші панелі.

Декількома місяцями раніше Sanyo оголосила про створення дослідної батареї такої площі, що показала видатний ККД в 23%. Новинка, про яку японці заявили тепер, даним показником лише трохи поступається своїй попередниці, та зате перевершує її в іншому.

Отже, нове вічко володіє ефективністю 22,8%. Другим її важливою властивістю є мала товщина – всього 98 мікрометрів. 23-процентна версія, показана раніше, була завтовшки більше 200 мкм. А це серед іншого і кількість напівпровідникового матеріалу, а значить, і вартість.

Обидві нові батареї створено за фірмовою технологією HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin-layer – гетероперехід з внутрішнім тонким шаром). Вона має на увазі нанесення тонкого шару аморфного кремнію на основу з кремнію монокристалічного. Такий гібридний сандвіч обіцяє поєднання пристойної ефективності і помірної ціни.

Завдяки цим двом базовим шарам з точно вирахуваними параметрами і текстурованій поверхні нового вічка японцям удалося підняти в ній напругу холостого ходу, понизити втрати на рекомбінацію носіїв зарядів, а також поліпшити корисне поглинання падаючого світла. Все це дозволило отримати прекрасний ККД при дуже малій товщині вічка і високої її гнучкості.

Схожі записи