DENSO і Toyota розробили альтернативну систему зарядки електромобілів

Фахівці DENSO Corporation і Toyota розробили нову систему зарядки електромобілів типу автомобіль-будинок (vehicle-to-home; V2H), яка призначена для роботи разом з механізмом управління енергоспоживанням домогосподарства DENSO (home energy management system; HEMS).

“DENSO і Toyota працюють разом, щоб створити систему зарядки типу V2H, в якій використовується змінний струм. Компанії зовсім недавно провели серію демонстраційних тестів з використанням гібридних автомобілів, щоб показати ефективність системи при використанні енергії”, сказав Хікару Суджі, старший виконавчий директор дослідницького центру DENSO, “Тепер ми буде працювати з повними електромобілями”.

За допомогою системи V2H можна буде швидко зарядити електромобіль від джерела постійного струму – акумуляторної батареї системи HEMS, пристрій також може при необхідності направляти електрику з електромобіля назад у будинок. Крім того, система HEMS може ефективно розподіляти електроенергію, в тому числі виробляється фотоелектричними панелями (сонячні батареї). Новий механізм був розроблений з урахуванням тенденцією до стандартизації систем V2H. У своєму демонстраційному проекті DENSO планує використовувати електромобілі Toyota Motor Corporation і Mitsubishi Motors Corporation.

Двома основними особливостями нової системи є:

1. Функція швидкої зарядки – використовуючи акумулятор HEMS. Оскільки електромобіль працює від батарей, для забезпечення практичності і зручності при використанні подібного транспортного засобу зарядка акумуляторів повинна бути максимально швидкою. Тим не менш, типові швидкі зарядні пристрої використовує значну кількість енергії, що призводить до збільшення рахунків за електроенергію. До того ж подібні пристрої важко пристосувати для домашнього використання. Нова система DENSO може оперативно спрямовувати електроенергію, яка зберігається в акумуляторі HEMS, на батареї електромобіля. Для цього не потрібно використання спеціального зарядного пристрою. Після всього 15-хвилинної зарядки за допомогою системи DENSO електромобіль зможе проїхати до 20 км.

2. Функція Еко-V2H. Користувачі системи HEMS зможуть оцінити відстань, яку щодня долає електромобіль, і обсяг споживання електрики домогосподарством. Це дозволить найкращим чином управляти зарядкою і розрядкою електрики в акумуляторних блоках будинку і електрокара. Крім того, для оптимізації локального виробництва енергії фотоелектричної системою її надлишок може бути збережений на акумуляторах електромобіля або в системі зберігання енергії HEMS, а не продаватися місцевим комунальним компаніям (всі електроенергетичні компанії в Японії зобов’язані скуповувати надлишки енергії з поновлюваних джерел, згенерованої домогосподарствами). Під час годин-пік надлишки електроенергії, які зберігаються в акумуляторах HEMS, подаються назад у будинок. Крім того, при надзвичайних ситуаціях, таких як стихійні лиха, батареї в будинку і електромобілі можуть бути використані для автономної роботи багатьох пристроїв.

Детальніше про DENSO

DENSO Corporation, головний офіс якої знаходиться в місті Карія, префектура Аїті, Японія, є провідним світовим постачальником передових автомобільних технологій, систем і компонентів в області безпеки, теплового, силового контролю, електроніки і передачі інформації. Її замовниками є всі основні світові автовиробники. DENSO Corporation має більше 200 дочірніх компаній і філій в 35 країнах і регіонах (включаючи Японію), на її об’єктах трудяться понад 120000 осіб. Загальна виручка японського виробника за фінансовий рік, що закінчується 31 березня 2012 року, склала 38,4 мільярда доларів США. У минулому фінансовому році DENSO витратила 9,5 відсотка виручки на дослідження і розробки.

Схожі записи