Електромобілі від BMW працюватимуть на сонячній енергії

Wallbox Pro – зарядний пристрій для електромобілів, що працює за рахунок енергії сонця. Компанія BMW планує живити власні автомобілі серій BMW i3/i8 за рахунок таких приладів.

bmw_i_wallbox_pro

Поки Audi і Mercedes бавляться з автономними машинами на виставці CES 2015, їх головний конкурент – BMW – привіз у Лас-Вегас зарядну станцію для своєї i-лінійки. Новий пристрій називається BMW i Wallbox Pro і працює за рахунок енергії сонця. Дах станції повністю покритий сонячними батареями, які і заряджають акумулятори BMW i3/i8.

Баварці мають намір випускати подібні станції серійно. Приблизна вартість BMW i Wallbox Pro не повідомляється, але це і не так важливо, адже при його наявності зарядка електромобіля буде абсолютно безкоштовною (при достатньому сонячному освітленні, звичайно). На думку творців станції, вона здатна заощадити в середньому 800 доларів на рік.

Інженери BMW підрахували, що 25 квадратних метрів сонячних батарей (у новій зарядної станції площа батарей набагато менша) здатні дати близько 32 тисяч кілометрів пробігу для середньостатистичного електромобіля. Німці впевнені, що в деяких країнах, де сонце світить більше 300 днів у році, BMW i Wallbox Pro може зовсім позбавити власника необхідності використовувати звичайну розетку для зарядки електрокара. У продажу зарядна станція з’явиться в 2016 році.

Раніше, керівник Tesla Motors Елон Маск заявив, що його компанія працює над автоматичною зарядною станцією для електромобілів. Новий пристрій буде самостійно відділятися від стіни, тягнутися і підключатися до електромобіля, «як міцна металева змія». Пристрій зможе працювати з усіма існуючими електромобілями Model S.

Схожі записи