Німеччина має намір припинити субсидування сонячної енергетики до 2018 року

Як заявив міністр з охорони навколишнього середовища, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини Петер Альтмайер, фінансування розвитку сектору сонячної енергетики буде припинено до 2018 року.

5324_sonyachni_batarei

Як заявив міністр з охорони навколишнього середовища, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини Петер Альтмайер, фінансування розвитку сектору сонячної енергетики буде припинено до 2018 року. Крім того, пан міністр яро виступає за те, щоб у країні був встановлений певний стелю на обсяг виробленої сонячними елементами електроенергії, вище якого уряд більше не буде надавати фінансову підтримку зі свого боку.

Орієнтовно, встановлена планка в 52 ГВт буде досягнута до 2018 року. В даний час вже досягнуто значення в 34 ГВт.

За останні 3 роки розвиток сонячної енергетики в нашій країні вийшло з-під контролю

– Петро Альтмайер

Субсидії, які гарантовано виплачувалися постачальникам зеленої енергії за кожен кіловат-годину, викликали справжній переворот в енергетичному комплексі Німеччини. Сільськогосподарський сектор активно вхопився за цю систему, побачивши вигоду, а низька ціна сонячних панелей, що поставлялися з азіатських країн, тільки посприяла цьому. Державна підтримка супроводжувалася повсюдної рекламою, яка сповіщала про відбувається в Німеччині енергетичної революції, покликаної скоротити присутність ядерної енергетики в країні і замінити її на поновлювані джерела енергії, на частку яких до 2050 року має припадати близько 80%.

Однак в останні роки сонячна енергетика у Німеччині неабияк постраждала від надлишкового присутності на ринку китайських виробників. В результаті по країні прокотилася хвиля банкрутств компаній, що працюють у сфері сонячної енергетики. За даними уряду, число людей, зайнятих в сонячному секторі скоротилося з 110 900 осіб у 2011 році до 87000 у 2012. Продажі впали на € 11,9 млн. Як заявила днями Ангела Меркель, сектор сонячної енергетики в Німеччині потребує сьогодні капітального ремонту.

Схожі записи