У Митному союзі вводяться єдині вимоги до енергоефективності обладнання та приладів

У Митному союзі (МС) готуються до прийняття два нових технічних регламенту, які регулюватимуть питання використання обладнання в залежності від класу енергоефективності.

8635_energoefektivnist

У Митному союзі (МС) готуються до прийняття два нових технічних регламенту, які регулюватимуть питання використання обладнання в залежності від класу енергоефективності.

Про це повідомив Голова Державного комітету з стандартизації Республіки Білорусь Віктор Назаренко на міжнародній конференції з енергозбереження та енергоефективності, яка пройшла в Мінську в рамках XVIII Білоруського енергетичного та екологічного форуму та конгресу.

Один з підготовлюваних регламентів введе обов’язкове інформування споживачів про реальний клас енергоефективності обладнання через спеціальне маркування на виробі. Цей документ проходить процедуру міждержавного узгодження. Другий техрегламент визначить конкретні вимоги до енергоефективності приладів, він знаходиться на стадії розробки.

За прогнозом Голови Держстандарту, в цьому році з’явиться проект другого зі згаданих технічних регламентів, і він може бути прийнятий вже в 2014 році. Якщо врахувати, що перехідний період на практиці не більше 18 місяців, обидва техрегламенти досить швидко будуть запускатися в життя, – зазначив він.

Техрегламенти ТЗ торкнуться не тільки електропобутових приладів, а й обладнання промислового застосування: електродвигунів, електронасосів і іншого. В умовах, коли ми проводимо в країні модернізацію та закуповуємо технологічне обладнання, технологічні лінії, верстати, необхідно, щоб відповідальні особи заздалегідь думали, наскільки закуповується обладнання буде економічно в експлуатації, витрачанні електроенергії, палива та інших енергоресурсів, – Віктор Назаренко.

Голова Держстандарту вважає, що введення і застосування суворих вимог до класу енергоефективності обладнання є однією з найбільш дієвих заходів: існують певні вимоги, і не треба нікого вмовляти, доводити показники і контролювати виконання. Всі учасники ринку просто інформуються, що з такої-то дати в країні не дозволяється застосування обладнання неефективного класу. І всі споживачі, і постачальники, всі керівники підприємств, при підготовці тендерних документів, будуть включати тільки те обладнання, яке відповідає вимогам країни.

Як приклад Віктор Назаренко навів підходи ЄС, де директиви і регламенти саме так застосовуються. І дуже жорстко встановлюють терміни, з яких повинні застосовуватися тільки прилади певного класу. Це ж стосується і освітлювального обладнання, і промислового устаткування. Підхід простий і недискримінаційний, він зрозумілий і однаковий для всіх. З іншого боку – це захист економічної та енергетичної безпеки країни.

Схожі записи